میکروپیگمنتیشن پوست سر

آرایش دائم یا میکرو پیگمنتیشن ابرو

دپارتمان دانش و سلامت مجتمع فنی تهران، نمایندگی رشت به‌تازگی اقدام به برگزاری دوره‌های میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائم نموده است. یکی از شاخه‌های آرایش دائم‌ترمیم، زیباسازی و قرینه‌سازی ابروهاست. در این شاخه پیگمنتر از تکنیک‌های کادربندی، سایه‌زنی و هاشور استفاده می‌کند.

به‌طورکلی در میکروپیگمنتیشن ریزدانه‌های رنگ زیست سازگار به‌وسیله‌ی سوزن‌های دستگاهی مدرن به عمق مشخصی از پوست تزریق می‌شود. این دستگاه با کمترین لرزش پیگمنت‌های رنگ را به لایه میانی پوست وارد می‌کند.

در میکروپیگمنتیشن ابرو متخصص پیگمنتر ابتدا با ابزار اندازه‌گیری کولیس یا ابزارهای مخصوص دیگر ابرو‌ها و زوایای آن‌ها را اندازه‌گیری نموده و با مداد مخصوص شکل ابرو‌ها را به‌صورت کاملاً قرینه کادر‌بندی می‌نماید. این مرحله در تمامی متد‌های میکروپیگمنتیشن ابرو الزامی است و درواقع از الزامات این تکنیک به شمار می‌رود.

درروش سایه ابرو هنرمند پیگمنتر سوزن دستگاه را به‌صورت دورانی روی پوست ابروی متقاضی حرکت می‌دهد به صورتی که رد رنگ به صورتی کاملاً محو داخل کادر ابرو قرار بگیرد و لبه‌ای مشخص نداشته باشد. انجام تکنیک سایه ابرو نیازمند مهارت بسیار زیادی است و پیگمنتر می‌بایست با دقت بسیار بالا این عمل را انجام دهد. معمولاً بعد از یک‌ماه عمل سایه‌زنی با توافق متقاضی تکرار می‌گردد.

در تکنیک هاشور ابرو کار کاملاً متفاوت است. در این تکنیک متخصص پیگمنتر با دقت و مهارت زیاد باید خطوطی همچون تارهای ابرو ایجاد نماید. این خطوط می‌بایست دقیقاً داخل کادر و هم‌راستا با جهت طبیعی رویش تار موی ابرو باشد و این شبهه را ایجاد کند که متقاضی دارای ابروانی پر و متقارن است. عمل میکروپیگمنتیشن هاشور ابرو می‌تواند تنها یک جلسه انجام شود و یا پس از یک ماه تکرار گردد. به‌تازگی روشی بنام میکرو بلیدینگ به روش‌های زیباسازی ابرو اضافه‌شده که در آن روش متخصص صرفاً با تیغ مخصوص آغشته به رنگ و ایجاد برش در پوست ردی شبیه تار موی ابرو روی پوست ایجاد می‌نماید.

جهت آموزش میکروپیگمنتیشن روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 17:30 با شماره 0133431 داخلی 114 تماس حاصل فرمایید.

 

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها