میکروپیگمنتیشن پوست سر

عوارض میکروپیگمنتیشن

دپارتمان دانش و سلامت مجتمع فنی تهران، نمایندگی استان گیلان اقدام به برگزاری دوره آموزش میکروپیگمنتیشن در رشت نموده است. میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائم یک تکنیک آرایش دائم است که در آن رنگ‌دانه‌های زیست سازگار به‌وسیله‌ی سوزن‌های یک دستگاه مدرن به لایه‌ی میانی پوست تزریق می‌شود. این‌روش همچنین می‌تواند جهت ترمیم ناهنجاری‌های ناشی از تروما و یا مشکلات مادرزادی استفاده شود.

همان‌طور که در سلسله مقالات قبلی منتشرشده در سایت مجتمع فنی تهران، نمایندگی رشت اشاره کردیم درصورتی‌که کلیه اقدامات بهداشتی توسط متخصص پیگمنتر و متقاضی رعایت شود به‌ندرت عمل میکروپیگمنتیشن دچار عوارض و مشکلات پس از عمل می‌شود ولی در این مقاله به تعدادی از این مشکلات اشاره می‌کنیم.

یکی از مشکلاتی که به دلیل عدم تسلط پیگمنتر به نحوه استفاده از قلم دستگاه به وجود می‌آید عارضه‌ی پخش رنگ است. در این عارضه به دلیل رعایت نشدن زاویه درست سوزن، پیگمنت‌های رنگ به‌اصطلاح دچار مهاجرت شده و زیر لایه‌ی بالایی پوست پخش‌شده و ظاهری ناخوشایند به خود می‌گیرند. این مشکل در میکروپیگمنتیشن‌های خط لب و خط‌ چشم می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد و به تغییر شکل لب یا چشم متقاضی بیانجامد. رعایت زاویه درست قلم دستگاه از مواردی است که یک متخصص متبحر می‌بایست نسبت به آن تسلط کامل داشته باشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در عمل میکروپیگمنتیشن پیش بیاید حساسیت متقاضی به رنگ‌دانه یا پیگمنت‌های رنگ مصرفی است. این حساسیت ممکن است به عفونت، ترک‌های پوستی، تاول و اسکار منجر شود و عوارض جبران‌ناپذیری داشته باشد. بنابراین پیشنهاد می‌شود که پیگمنترها حتماً از رنگ‌های ضد حساسیت استفاده کنند.

عدم رعایت بهداشت و استفاده از سوزن‌های وکیوم نشده و غیر استریل نیز ممکن است جدای از ایجاد انواع عفونت‌ متقاضی را دچار بیماری‌های اچ‌آی‌وی و هپاتیت کند.

به‌طورکلی رعایت‌ بهداشت و پروتکل‌های بهداشتی بخشی جدانشدنی از عمل میکروپیگمنتیشن است که می‌بایست توسط پیگمنتر و متقاضی رعایت گردد.

جهت آموزش میکروپیگمنتیشن روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 17:30 با شماره 0133431 داخلی 114 تماس حاصل فرمایید.

 

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها