میکروپیگمنتیشن پوست سر

دوره پوست و مو مجتمع فنی تهران در رشت

دپارتمان دانش و سلامت مجتمع فنی تهران، نمایندگی استان گیلان برگزارکننده دوره پوست و مو در رشت می‌باشد. دانشجویان در این دوره طی ۶۰ ساعت و تحت تدریس پزشکان متبحر با انواع تایپ‌های پوست و مشکلات آن‌ها و همچنین را‌ه‌های تعدیل و درمان این مشکلات آشنا شده و پس از گذراندن دوره و دریافت مدرک دوزبانه مجتمع فنی تهران می‌توانند وارد بازار کار شوند.

انواع پوست

پوست انسان انواع مختلفی دارد که بر اساس میزان ترشح چربی و میزان حساسیت دسته‌بندی‌شده است. این انواع متفاوت نیاز به مراقبت متفاوتی نیز دارند و هر یک می‌بایست از محصولات مراقبتی مخصوص به خود استفاده نمایند.

چندین فاکتور در به وجود آمدن تایپ پوست و شدت آن دخیل هستند که در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ژنتیک: ژن‌های شما مقدار چربی ترشح‌شده توسط پوست شما و میزان حساسیت آن را مشخص می‌کنند و درواقع ژنتیک مهم‌ترین عامل در تعیین نوع پوست شماست.

آب‌وهوا: محل سکونت شما با توجه به میزان آلودگی و رطوبت هوا روی پوستتان تأثیر خواهد داشت.

هورمون‌ها تغییرات هورمونی در مراحل مختلف زندگی مانند بلوغ، بارداری، یائسگی و یا مشکلات هورمونی بر روی پوست شما تأثیرگذار است.

داروها: گاهی مصرف بعضی داروها با توجه به محتویات آن‌ها می‌تواند باعث التهاب پوستی و یا خشکی آن شود.

رژیم غذایی: مواد غذایی که در طول روز استفاده می‌کنید به‌طور مستقیم می‌تواند بر روی بهتر یا بدتر شدن پوست شما تأثیرگذار باشد.

رعایت روتین پوستی روزانه یا مراقبت‌های دوره‌ای: مراقبت و رسیدگی به پوست هم به‌صورت روزانه و هم به‌صورت دوره‌ای یکی از تأثیرگذارترین فاکتورها بر روی سلامت پوست شماست.

شما پس از گذراندن دوره‌ی آموزش مراقبت پوست و مو در مجتمع فنی تهران، نمایندگی رشت می‌توانید صرفاً با مشاهده پوست افراد نوع پوست و گرید آن را تشخیص داده و راه‌های مراقبتی آن را پیشنهاد دهید. در ادامه انواع پوست و مشکلات آن‌ها را شرح‌ می‌دهیم.

پوست خشک:

درصورتی‌که پوست شما در تمام فصول سال پس از شستشو احساس کشیدگی و یا خارش داشته باشد و یا هیچ‌وقت احساس رطوبت‌ کافی در پوست خود نداشته باشید، پوست شما به‌عنوان پوست خشک طبقه‌بندی می‌شود. در اینجا به نکته‌ی بسیار مهمی می‌بایست اشاره کرد. اینکه پوست خشک و پوست تشنه یا دی‌هیدراته متفاوت‌اند. پوست خشک براثر عدم ترشح کافی چربی به وجود می‌آید درحالی‌که پوست تشنه یا دی‌هیدراته نتیجه کمبود آب کافی در بافت‌های پوست است. پوست‌های خشک مستعد چین‌وچروک هستند و ایجاد خطوط سطحی و عمقی بر روی پوست تایپ خشک شایع‌تر است.

پوست چرب:

اگر در تمامی فصول سال پوست شما براق است و چربی زیادی روی بینی، چانه و پیشانی خود حس می‌کنید، پوستتان در دسته‌بندی پوست چرب قرار می‌گیرد.

در پوست‌های چرب منافذ پوست بزرگ‌ترند و با چشم غیرمسلح دیده می‌شوند. این پوست‌ها مستعد جوش‌های سرسیاه و سرسفید، جوش‌های التهابی و آکنه هستند. هرگز نباید چربی پوست را به هیدراته بودن پوست تعبیر نمود. بارها دیده‌شده که علی‌رغم چربی پوست فرد از بی‌آبی بافت رنج می‌برد.

پوست مختلط:

افراد داری این نوع پوست معمولاً در ناحیه پیشانی، بینی و چانه خود ترشح چربی زیادی دارند درحالی‌که در نواحی دیگر ممکن است پوست نرمال و یا حتی خشک باشد. افراد داری پوست مختلط می‌بایست از محصولات پوستی متفاوتی برای مناطق چرب و غیر چرب پوست خود استفاده نمایند.

پوست نرمال:

در این نوع پوست ازلحاظ ترشح چربی یکدست است. چربی، خشکی و جوش کمی دارد. افراد دارای این پوست معمولاً کمتر دچار کم‌آبی می‌شوند هرچند تشنگی پوست در این تایپ هم به‌ندرت دیده‌شده است.

پوست حساس:

پوست‌های حساس در بیشتر مواقع از نوع خشک ولی با حساسیت بسیار بالایی هستند. خیلی زود به محرک‌های محیطی، غذایی و دارویی عکس‌العمل نشان‌ داده و دچار قرمزی و یا التهاب می‌شوند.

نحوه‌ی پاک‌سازی، احیا و درمان مشکلات انواع پوست با یکدیگر متفاوت است و متخصص مراقبت از پوست می‌بایست از محصولات متفاوتی برای فیشال استفاده نماید.

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم شما در دوره مراقبت پوست و مو مجتمع فنی تهران در رشت کاملاً با انواع پوست و مشکلات آن‌ها به‌صورت تئوری و عملی آشنا شده و نحوه درمان آن‌ها را خواهید آموخت.

جهت آموزش مراقبت از پوست ، مو و زیبایی روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 17:30 با شماره 0133431 داخلی 114 تماس حاصل فرمایید.

 

نوشته‌های تازه

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها