بهترین-آموزشگاه-و-کلاس-آموزش-تعمیر-تلفن-همراه-موبایل-در-رشت-گیلان

آشنایی با شغل، درآمد و بازار کار تعمیر موبایل

امروزه تقریبا هر شهروند ایرانی یک موبایل دارد. البته برخی از افراد چند موبایل هم دارند. جالب است بدانید طبق آماری که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده و مربوط به بازه زمانی ۶ ماهه اول سال ۹۸ است، ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور ۱۳۹.۷۰ درصد برآورد می شود. در همین حال این آمار حاکی از آن است که تعداد مشترکان تلفن همراه که در سال ۹۷ حدود ۹۳ میلیون نفر اعلام شده بود، تا پایان شهریورماه ۹۸ به ۱۱۶ میلیون نفر رسیده است.

 دیگر موبایل یک کالای لوکس و تجملاتی نیست. بلکه نیاز هر شهروند است. با این توصیف شرکت های تولید کننده موبایل، هر روز تولیدات جدیدی به بازار عرضه میکنند. اما فروش موبایل تنها بازار کار این حوزه نیست. این شروع یک مسیر است. موبایل هم مانند تمام وسایل الکترونیکی دیگر دچار مشکل میشود و باید توسط افراد متخصص، تعمیر شود.

شاید شما هم برای تعمیر موبایل به شرکت های خدمات پس از فروش یا تعمیرکاران آزاد سر زده باشید. اولین چیزی که جلب توجه میکند این است که چقدر این تعمیرگاه ها، مراجعه کننده دارند و سرشان شلوغ است. یک تعمیرکار حرفه ای تلفن همراه ممکن است به شما بگوید که به دلیل مشغله زیاد زمان تعمیر تلفن شما یک یا دو هفته زمان لازم میبرد. و این یک کابوس است. دو هفته بدون موبایل؟! مگر میشود؟!

بهترین-آموزشگاه-و-کلاس-آموزش-تعمیر-تلفن-همراه-موبایل-در-رشت-گیلان

درآمد تعمیرکار تلفن همراه چقدر است؟

افرادی که در زمینه تعمیر تلفن همراه فعالیت میکنند معمولا درآمد بسیار خوبی دارند. بخصوص اگر یک تعمیرکار تلفن همراه علاوه بر تخصص منصف هم باشد مشتری های زیادی خواهد داشت. ازآنجا که آمار و اطلاعات دقیقی از میزان درآمد تعمیرکار موبایل در ایران وجود ندارد من خودم دست به کار شدم و به صورت میدانی تحقیقاتی را شروع کردم. به تعمیرکاران موبایل در شهر رشت سر زدم و در مورد بازار کارشان پرس و جو کردم. بیشتر تعمیرکاران موبایل شهر رشت خیلی خوش برخورد بودند و وقتی در مورد درآمد ماهیانه سوال کردم به این نتیجه رسیدم که با توجه به تجربه، محل تعمیرگاه و نحوه برخورد با مشتری درآمدی بین 5 تا 12 میلیون تومان در ماه دارند. البته برخی از تعمیرکاران موبایل شهر رشت هم حاضر به ارائه اطلاعات نبودند. اما با توجه به تعداد مشتریان و میانگین هزینه تعمیرات هر مشتری میتوانستم درآمد آنها را حدس بزنم.

در نهایت دست به دامن گوگل شدم تا اطلاعاتی در مورد بازار کار تعمیرات موبایل در کشور کانادا بدست آورم. طبق اطلاعاتی که از سایت www.payscale.com به دست آوردم متوجه شدم یک تعمیرکار موبایل در کشور کانادا به طور میانگین حدود 12 دلار در ساعت درآمد دارد.

یادگیری تعمیر موبایل سخت است؟

به جرات به شما میگویم: خیر.

یادگیری تعمیر موبایل اصلا کار سختی نیست. اما مانند یادگیری هر کار دیگری (موسیقی، زبان و …) نیاز به پشتکار و تمرین دارد.

برای یادگیری تعمیر تلفن همراه نیازی نیست که رشته تحصیلی دانشگاهی شما الکترونیک، برق و رشته های مشابه باشد. البته اگر در رشته های زیر مجموعه برق و الکترونیک تحصیل کرده باشید یادگیری تعمیرات موبایل برای شما خیلی خیلی آسان تر خواهد بود.

جمع بندی: اگر میخواهید یک شغل آینده دار و پردرآمد داشته باشید، ما به شما توصیه میکنیم که تعمیر موبایل را بصورت حرفه ای و زیر نظر اساتید مجرب مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت) در کوتاه ترین زمان ممکن و بصورت تضمینی آموزش ببینید. قطعا این انتخاب هوشمندانه، آینده شغلی شما را تضمین خواهد کرد.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره 0133431 داخلی 117 تماس بگیرید.