برای اولین بار اهدای دپیلم سطح 7 تخصصی تدریس بین المللی در استان گیلان

 

با اینکه عوامل بسیاری برای دستیابی به موفقیت شغلی تعیین کننده هستند، اما دو عامل اساسی که برای موفقیت در هر رشته نقش به سزایی دارند عبارتند از تجربه و دانش علمی؛ بیشتر ارگان ها، موسسات، و شرکت ها اهمیت بسیاری به تجربه و دانش می دهند و تدریس زبان های خارجی نیز از این مقوله مستثنی نیست.

در سرتاسر دنیا، دوره های تربیت مدرس گوناگونی توسط موسسات و سازمان های مختلفی ارائه می شوند. برخی از این دوره ها از اعتبار بیشتر و برخی از اعتبار کمتری برخوردار هستند.

اعتبار یک مدرک به اعتبار موسسه ای که آن را اعطا می کند بستگی دارد. علاوه بر این، افراد و سازمان هایی که این مدرک را قبول می کنند در افزایش اعتبار یک مدرک تاثیر دارند.

برای پیشرفت شغلی یا همان Professional Development، مدارک زیادی توسط موسسات گوناگون ارائه می شوند. برای آن دسته از مدرسین زبان که تعهد کار در کشورهای دیگر را دارند، این مدرک ها پلی به دنیایی پر از فرصت هاست. یکی از محبوب ترین و رایج ترین مدارک ارائه شده، تیسول(TESOL) است. این پنج حرف مخفف Teaching English to Speakers of Other Languages است. در واقع، تدریس انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی، تمرکز بر آموزش زبان آموزانی دارد که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست.

مجتمع فنی تهران با برگزاری این دوره در شهر رشت( برای اولین بار)  باز هم گامی موثر بسوی بین المللی کردن اساتید و همچنین استاندادسازی روش آموزش آنها در سطح بین المللی، برمیدارد.