AngularJS یک چارچوب ساختار یافته برای تولید برنامه های وب پویا است. AngularJS به شما اجازه می دهد که از HTML به عنوان زبان الگو (Template) استفاده و آنرا توسعه دهید. و به این شکل برنامه های مورد نظر خود را بصورت سریع، راحت و شفاف بوجود آورید.

تزریق داده در AngularJS و وابستگی به آن، بسیاری از کد هایی را که مجبور به نوشتن هستند حذف می کند. تمام این رویدادها در مرورگر اتفاق می افتد و یک انتخاب ایده آل برای فن آوری های سمت سرور است.

AngularJS چارچوبی برای ارتقاء HTML است، که برای ایجاد برنامه های کاربردی طراحی شده است. HTML یک زبان رسمی برای ایجاد اسناد ایستا (Static) است. توسط HTML امکان ایجاد برنامه های کاربردی بسیار زیاد وجود ندارد و در نتیجه برای ساختن برنامه های کاربردی وب از چارچوب AngularJS استفاده می کنیم تا به آنچه در نظر داریم برسیم.

مشکل عدم تقارن بین برنامه های پویا (Dynamic) و صفحات ایستا (Static) به یکی روش های ذیل مرتفع می شود:

استفاده از یک کتابخانه (Library): یک کتابخانه مجموعه ای از توابع هستند که در زمان ایجاد برنامه های وب استفاده می شوند. مانند JQuery.

استفاده از یک چارچوب (Framework): یک پیاده سازی خاص از یک برنامه وب، می باشد. چارچوب مسئولیت دارد تا زمانی که برنامه خاصی به آن نیاز دارد، خود را وارد کدهای برنامه کرده و عملیات خاصی را انجام دهد. به عنوان مثال، durandal، ember، و غیره.

آشنایی با AngularJS

 

اما AngularJS روش دیگری را دنبال می کند. برای به حداقل رساندن عدم تطابق صفحه وب ایستا و برنامه وب پویا سعی می کند آنچه برنامه وب به آن نیاز دارد را توسط ساختارهای HTML ایجاد کند. AngularJS از طریق قراردادهای جدیدی که به آنها Directive گفته می شود، ساختار نحوی جدیدی را به مرورگر آموزش می دهد. به عنوان نمونه:

اتصال داده، به شکل {{}}.

ساختارهای کنترل DOM برای تکرار، نشان دادن و پنهان سازی قطعات DOM.

پشتیبانی از فرم ها و اعتبار فرم.

پیوستن رفتار جدید به عناصر DOM مانند مدیریت رویداد DOM.

گروه بندی HTML به اجزای قابل استفاده مجدد.

 

مجتمع فنی تهران– نمایندگی رشت – یکی از بهترین کتاب های آموزشی AngularJS را در اختیار شما علاقه مندان به توسعه برنامه های وب قرار داده است تا با مطالعه آن بتوانید برنامه های مورد نظر خود را به راحتی ایجاد کنید. برای دانلود و مطالعه این کتاب ارزشمند اینجا کلیک کنید.