زبان یکی از نخستین مهارت‌هایی است که از آغاز تولد درگیر یادگیری آن هستیم.در واقع، مغز انسان طوری طراحی شده است که به‌طور طبیعی بتواند هر زبانی را یاد بگیرد. پژوهش‌های علمی نیز نشان می‌دهد که بهترین راه برای فراگیری زبان دومبه روش طبیعی آن است.متخصصین و مشاورین ما در مجتمع فنی تهران پس از سالها مطالعه و پژوهش روشی بدیع و مبتنی بر طبیعت را پیشنهاد می کنند که در مدتی معقول و نزدیک به واقعیت بهترین بازده را به همراه خواهد داشت. بنده سال‌ها است که کوهنوردی می‌کنم و خوب میدانم که برای رسیدن به قله‌ی کوه نیاز نیست که ورزشکاری کارآزموده باشم و از سوی پرتگاه آن با هزار سختی خود را به بالا برسانم. تنها کافی است که از سویی که شیب کمی دارد، به‌صورت آهسته و پیوسته به سمت بالا حرکت کنم. برای رسیدن به نقطه‌ای که تلاشمان بدون تحمل سختی ها باشد، مهم‌ترین نکته این است که بجای جنگیدن با طبیعت بیرون و درون خودمان ، هم‌نوا با آن  باشیم..

طبیعی‌ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی نه خواندن کتاب‌های متعدد گرامریو نه حفظ کردن لغت های پیچیده انگلیسیاست بلکه خواندن و شنیدنمطالب جذاب و موردنیازاست که در دنیای واقعی پیرامونمان جاری می باشد. این همان راهی است که بچه‌ها با آن زبان مادری خود را با موفقیت یاد می‌گیرند. آنها هیچگاه با خواندن کتاب آموزشیزبان مادری خود را یاد نمی‌گیرند بلکه بیشتر با استفاده از کتاب داستانیکه مادرشان برایشان می‌خواند، مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود می‌بخشند،بنابراین هرگاه که در کارآمد بودن روشی مردد بودید ، این سؤال را از خود بپرسید که آیا این روش برای کودکان کارآمد هست یا خیر!

در پایان تیم آموزشی زبان مجتمع فنی تهران با تاکید بر روش منحصر به فرد ((الگومحور)) و تمرکز بر اتیمالوژی ( ریشه شناسی)  کلمات، تلاش خواهند کرد دنیای زبانتان را بصورت علمی هدفمند و نزدیک به واقعیت سازند.