مدرک ICDL چیست و چطور مدرک معتبر بگیریم؟

یکی از معتبرترین دوره های آموزشی بین المللی دوره ICDL است که توسط دولت ها، سازمان ها و مراکز علمی مورد تایید قرار گرفته است. مدرک ICDL یکی از الزامات استخدام در شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی تبدیل شده است. در این مقاله شما را با مدارک ICDL بیشتر آشنا می کنیم. مدارک ICDL به سه گروه اصلی و چند زیر گروه تقسیم شده اند.

مدرک ICDL مجتمع فنی تهران نمایندگی رشت مدرک معتبر بین المللی کلاس ICDL دوره ICDL آموزش ICDL

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده می کنید، مدارک ICDL از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند. دوره های ICDL  زیر نظر بنیاد جهانی ICDL تدوین و اجرا می شوند. بنیاد جهانی ICDL در اکثر کشورها نمایندگی هایی دارد که مسئول اجرا، آزمون و مدرک ICDL هستند. در کشور ایران نیز بنیاد ICDL ایران که زیر مجموعه آموزش و پرورش است، نماینده بنیاد جهانی ICDL است.

مراکز مجاز ایران برای صدور مدرک ICDL

با توجه به محبوبیت دوره های ICDL این دوره ها در مراکز آموزشی مختلفی برگزار می شوند. صدور مدرک ICDL در ایران زیر نظر سه سازمان انجام می شود:

  • بنیاد ICDL ایران (وابسته به آموزش و پرورش)
  • سازمان آموزش فنی و حرفه ای (وابسته به وزارت کار)
  • مجتمع فنی تهران (برترین برند آموزشی کشور در بخش خصوصی)

البته برخی از مراکز آموزشی نیز اقدام به صدور مدرک ICDL (مدرک داخلی موسسه) می کنند که دارای اعتبار نیست.

اما آنچه در ایران به عنوان مدرک ICDL شناخته می شود به شرح ذیل می باشد:

مدرک-ICDL-مجتمع-فنی-تهران-نمایندگی-رشت-مدرک-معتبر-بین-المللی-کلاس-ICDL-دوره-ICDL-آموزش-ICDL مرکز ICDL گیلان

در اکثر موسسات آموزشی ایران، دوره ICDL در دو سطح برگزار می شود. که به آنها ICDL Level 1 و ICDL Level 2 گفته می شود. افرادی که بخواهند یکی از مهارت های Word، Excel، Access یا PowerPoint را بصورت حرفه ای آموزش ببینند می تواند در دوره های پیشرفته که بصورت مجزا برگزار می شود شرکت کنند.

دوره ICDL برای چه کسانی مناسب است؟

دوره ICDL به عنوان پیش نیاز ورود به سایر دوره های تخصصی شناخته می شود. شما در دوره ICDL توانایی انجام کارهای روزمره و استفاده از نرم افزارهای اداری شرکت مایکروسافت (Microsoft Office) را آموزش می بینید.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ مدرک ICDL با کارشناسان ما در تماس باشید. 0133431 داخلی 113

برای مشاهده برنامه کلاس های ICDL مجتمع فنی تهران، اینجا کلیک کنید.