مرکز مجاز آموزش و آزمون CIW در رشت آموزش طراحی وب در رشت آموزش طراحی سایت در رشت

آشنایی با مدارک طراحی وب شرکت CIW

امروزه طراحی وب یکی از شغل های خوب و پردرآمد محسوب می شود. که متقاضان زیادی قصد ورود به این بازار کار گسترده و روز افزون را دارند. یکی از سوالاتی که اغلب دانشپذیران دوره طراحی وب می پرسند، نحوه اخذ مدرک بین المللی طراحی وب است. در این مقاله به بررسی مدارک طراحی وب شرکت CIW که یکی از معتبرترین مدارک در زمینه طراحی وب است می پردازیم.

مدارک شرکت CIW به پنج گروه و زیر گروه های آن تقسیم می شوند.

آشنایی-با-مدارک-طراحی-وب-مجتمع-فنی-تهران-نمایندگی-رشت-CIW-در-رشت-آزمون-بین-المللی-در-رشت

 

مدارک طراحی وب – گروه Web Foundations

گروه مبانی وب، شامل سه دوره و آزمون جداگانه به شرح ذیل می باشد:

دوره CIW Internet Business Associate:

این دوره دانش پذیران را آماده می کند تا در محیط کار به طور مؤثر مشغول فعالیت شوند. در این دوره با وظایف مختلف شغل فناوری اطلاعات و فرصتهای شغلی در صنعت IT آشنا می شوید. همچنین در مورد روش های اتصال به اینترنت، پروتکل های اینترنت، سیستم نام دامنه (DNS)، رایانش ابری و دستگاه های تلفن همراه یاد خواهید گرفت. شما عملکردهای اصلی مرورگرهای وب، مؤلفه های آدرس وب و استفاده از مرورگر در دنیای تجارت را مطالعه خواهید کرد. شما می آموزید که چگونه افزونه ها می توانند تجربه مرور وب را بهبود بخشند، و از مرورگرها برای بارگیری و مدیریت فایل ها استفاده خواهید کرد.

شما در مورد بانکهای اطلاعاتی و ارتباط آنها با موتورهای جستجو آشنا می شوید و از موتورهای جستجو برای انجام جستجوهای اصلی و پیشرفته وب استفاده خواهید کرد. این دوره همچنین به شما می آموزد که از برنامه های مدیریت پست الکترونیکی استفاده کنید. با استفاده از فن آوری های وب و ابزارهای شبکه های اجتماعی ارتباط موثر در اینترنت بوجود آورید. همچنین ابزارهای تحقیق و همکاری در اینترنت، ابزارهای توسعه نرم افزار و شیوه های ثبت اختراع و مجوزهای همراه با برنامه های نرم افزاری به شما آموزش داده می شود.

علاوه بر این، شما روش محافظت از حریم شخصی و اطلاعات شخصی خود در اینترنت را آموزش می بینید. این دوره همچنین در مورد خطرات مرتبط با اتصال به اینترنت و اقدامات امنیتی که می تواند سیستم رایانه و اطلاعات شخصی شما را ایمن نگه دارد، بحث می کند. همچنین در مورد استفاده و کنترل کوکی ها نیز یاد خواهید گرفت. سرانجام، شما عناصر اساسی مدیریت پروژه و برنامه و اهمیت دستیابی به این مهارت ها را مطالعه خواهید کرد.

دانشپذیران باید قبل از ورود به این دوره توانایی استفاده از سیستم عامل و اینترنت را در حد دوره ICDL بدانند.

دوره CIW Site Development Associate:

این دوره مهارت های اساسی در توسعه صفحه وب را به شما می آموزد. شما یاد می گیرید که وب سایت ها را با استفاده از زبان HTML5 و CSS3 توسعه دهید. شما یاد خواهید گرفت که کدها را به صورت دستی بنویسید و همچنین از ابزارهای رابط کاربری گرافیکی GUI  استفاده کنید. همچنین یاد می گیرید که تصویر، پیوندها، جداول، فرم ها، فیلم و صدا را به صفحات وب خود اضافه کنید.

علاوه بر یادگیری در مورد کد نویسی HTML5 و CSS، می آموزید که چگونه از رابط های برنامه نویسی برنامه HTML5 API استفاده کنید تا عملکرد صفحات وب را گسترش دهید. سایر مباحث شامل اعتبارسنجی کد HTML، اهمیت بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، استفاده از CSS برای قالب بندی محتوای صفحه وب می باشد. شما همچنین می توانید راه حل های تجارت الکترونیکی را شناسایی کرده و توسعه وب سایت را با اهداف تجاری مرتبط کنید.

دانشپذیران باید قبل از ورود به این دوره توانایی استفاده از سیستم عامل و استفاده از اینترنت را در حد دوره ICDL بدانند.

دوره CIW Network Technology Associate:

این دوره فن آوری ها و مهارت های اساسی شبکه، از جمله TCP / IP، ایجاد شبکه پایدار، شبکه بی سیم، دستگاه های تلفن همراه و عیب یابی شبکه را آموزش می دهد. شما یاد خواهید گرفت که از اجزای مختلف شبکه و پروتکل ها استفاده کنید. شما انواع مختلفی از رسانه های انتقال را کشف خواهید کرد و یاد می گیرید که چگونه معماری شبکه و توپولوژی ارتباطات کارآمد و ایمن را فراهم می کنند. علاوه بر این، شما مدل مرجع OSI را آموزش می بینید و می توانید آنرا را با مدل معماری اینترنت مقایسه کنید.

شما عملکردها، ویژگی ها و فناوری های مرتبط با خدمات اینترنتی مانند محاسبات ابری را مطالعه خواهید کرد. با مزایای اجرای یک سیستم مدیریت محتوا  CMS آشنا می شوید.

در این دوره در ارتباط با مسیریابی اطلاعات، آدرس های IP، کلاس های آدرس IP و … اطلاعات مفیدی را آموزش می بینید. سرانجام، شما مفاهیم اساسی امنیت شبکه، چالش های مبتنی بر اینترنت را که کاربران امروزی با آن روبرو هستید و روش هایی که می توانید برای ایمن سازی شبکه ها و انتقال شبکه ها از جمله تأیید اعتبار، رمزگذاری و فایروال ها استفاده کنید ، آموزش می بینید.

به داوطلبانی که هر سه گواهینامه فوق را بطور جداگانه کسب کنند، گواهینامه جامع CIW Web Foundations Associate اعطا می شود.

مدارک طراحی وب – گروه CIW Web and Mobile Design

این گروه شامل هفت دوره و آزمون جداگانه به شرح ذیل می باشد:

دوره CIW Advanced HTML5 & CSS3 Specialist:

این دوره، اولین دوره در سری CIW Web And Mobile Design است. در این دوره ملزومات HTML5، شیوه های آبشاری (CSS) و  JavaScript  آموزش داده می شود. این فناوری ها، که با نام “HTML5 Family” شناخته می شوند، می توانند در کنار هم برای ایجاد صفحات وب سازگار با تلفن های هوشمند، تبلت ها، دستگاه های بازی، تلویزیون های هوشمند و رایانه های رومیزی استفاده شوند.

این دوره بر اساس مهارت های کد نویسی دستی است. شما می توانید صفحات وب را با استفاده از عناصر ساختار HTML5 ایجاد کنید. فیلم و صوت را جاسازی کنید و فرم های ورودی را توسعه دهید. شما از CSS3 برای قالب بندی مطالب و ایجاد افکت هایی مانند انیمیشن ها استفاده خواهید کرد.

همچنین شما برنامه نویسی JavaScript را یاد می گیرید و از API ها برای بهبود عملکرد صفحات وب استفاده می کنید. علاوه بر این، شما تکنیک هایی برای اعتبارسنجی و تست کد، ایجاد فرم، اعتبار سنجی فرم و طراحی موبایل برای مرورگرها و برنامه ها را خواهید آموخت.

دوره User Interface Designer:

این دوره، دومین دوره از سری CIW Web And Mobile Design است. در این دوره استراتژی ها و تاکتیک های لازم برای طراحی رابط های کاربر با تأکید ویژه بر ایجاد واسط های کاربر برای دستگاه های تلفن همراه معرفی شده است.

در این دوره شما یاد می گیرید که چطور بر اساس اطلاعات به دست آمده از مشتریان، یک رابط خوب گرافیکی برای سیستم عامل های مختلف ایجاد کنید. در مورد طرح های رنگی، تن رنگ ها، الگوهای طراحی، قالب بندی و تایپوگرافی بیشتر می توانید یاد بگیرید. این دوره بر توانایی های شما در تکنیک های تجزیه و تحلیل کاربر، رویه های تست کاربری و نقش حیاتی آن برای انتشار و نگهداری یک وب سایت متمرکز است.

همچنین نکات مربوط به برندسازی و اجرای طراحی واکنش گرا در رابطه با طراحی رابط کاربری وب سایت ها به شما آموزش داده می شود.

دوره Social Media Strategist:

استراتژیست رسانه اجتماعی، سومین دوره از سری CIW Web And Mobile Design است. این دوره بر استفاده از رسانه های اجتماعی در تجارت متمرکز است. این دوره به افراد می آموزد که چگونه یک کمپین رسانه های اجتماعی ایجاد کنند، چگونه می توانند داده ها را به منظور رسیدگی به موضوعات سازمانی و تصمیم گیری های مناسب در زمینه تجارت، تجزیه و تحلیل کنند.

این دوره به پایه و اساس فن آوری رسانه های اجتماعی، روش های ارتباطی و چگونگی جذب مصرف کنندگان با استفاده از ابزارهای مختلف می پردازد. شما خواهید آموخت که چگونه از رسانه های اجتماعی در یک محیط تجاری استفاده می شود و چگونگی استفاده از رسانه های اجتماعی برای تقویت برند و دستیابی به اهداف سازمانی را آموزش می بینید. همچنین می آموزید که چگونه استراتژی ها و تاکتیک های رسانه های اجتماعی را ایجاد کنید، کمپین بسازید و مدیریت کنید و محتوای رسانه های اجتماعی را توسعه دهید. به شما زمان و چگونگی استفاده صحیح از شبکه های مجازی برای دستیابی به اهداف و استراتژی های سازمانی آموزش داده می شود. این دوره نحوه برنامه ریزی، توسعه، ترویج، ارائه و تحلیل فعالیت های رسانه های اجتماعی را آموزش داده می شود. این دوره همچنین به شما می آموزد که چگونه معیارها، تجزیه و تحلیل، گزارشگری و بهینه سازی رسانه های اجتماعی اهداف و استراتژی های تجاری را هدایت می کند.

دوره Multimedia Strategist:

متخصص چندرسانه ای، چهارمین دوره در سری CIW Web And Mobile Design است. دوره تخصصی چندرسانه ای به شدت روی استراتژی ها و تاکتیک های مورد استفاده در ایجاد، ویرایش و انتشار فایل های ویدئویی سازگار با وب و دستگاه های تلفن همراه متمرکز است.

دوره Mobile Application Developer:

این دوره، پنجمین دوره در سری CIW وب و طراحی موبایل است. این دوره اصول اولیه توسعه برنامه های مختلف برای سیستم عامل های تلفن همراه مانند Android ،iOS و Windows Phone را آموزش می دهد. این دوره از کیت های توسعه نرم افزار (SDK) برای ایجاد برنامه های موبایل و شبیه ساز برای اندازه های مختلف صفحه استفاده می کند.

دوره E-Commerce Services Specialist:

متخصص خدمات تجارت الکترونیکی ششمین دوره در سری CIW Web And Mobile Design است. دوره تخصصی خدمات تجارت الکترونیکی به دانشجویان می آموزد که چگونه تجارت آنلاین و مدیریت سایت تجارت الکترونیکی را انجام دهند. این دوره روی استراتژی های تجاری، شیوه ها و ابزارهای ضروری برای سایت ها و خدمات تجارت آنلاین تمرکز دارد.

دوره CIW Data Analyst:

Data Analyst  هفتمین دوره از سری CIW Web And Mobile Design است. در این دوره نحوه استفاده از داده ها برای تجزیه و تحلیل تمام جنبه های عملکرد یک شرکت و تصمیم گیری مناسب در زمینه تجارت آموزش داده می شود. این برنامه بر روی داده های وب محور و روش های تجزیه و تحلیل داده ها به منظور ایجاد داشبورد، گزارش ها و راه حل های مناسب تمرکز دارد.

این دوره به آموزش برنامه های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، سیستم های مدیریت موجودی، داده های معاملات، رسانه های اجتماعی، منابع بازاریابی، سیستم های صنعتی و … می پردازد. دانش پذیران داده های ساختار یافته و غیر ساختار یافته را با هم مقایسه می کنند تا بتوانند آنها را خلاصه سازی و تصمیمات تجاری را مدیریت کنند.

مدارک طراحی وب – گروه CIW Web Design

این گروه شامل دو دوره و آزمون جداگانه به شرح ذیل می باشد:

دوره CIW Web Design Specialist:

دوره تخصصی طراحی وب به شما می آموزد که چگونه وب سایت ها را طراحی و منتشر کنید. مباحث کلی شامل موارد ضروری توسعه وب سایت (مانند فرآیند توسعه سایت، انتظارات مشتری و موضوعات حقوقی در توسعه وب)، عناصر طراحی وب (مانند زیبایی شناسی، تجربه کاربری سایت، ناوبری، قابلیت استفاده و دسترسی) است.

در این دوره شما با ابزارهایی مانند Microsoft Expression Web و Adobe Dreamweaver و Flash کار خواهید کرد. شما فن آوری های طراحی و توسعه از قبیل CSS ،XML ،JavaScript، اپلت های جاوا، Dynamic HTML، افزونه ها، چندرسانه ای و پایگاه داده را مطالعه خواهید کرد.

دوره CIW E-Commerce Specialist:

متخصص تجارت الکترونیک به شما می آموزد که چگونه تجارت آنلاین و مدیریت موضوعات فنی مرتبط با ساخت وب سایت تجارت الکترونیکی را انجام دهید. شما در مورد شباهت ها و تفاوت های بین تجارت سنتی و الکترونیکی آشنا می شوید و فناوری های تجارت الکترونیکی را در سطوح مختلف پیچیدگی کشف می کنید.

مدارک طراحی وب – گروه CIW Web Development

این گروه شامل سه دوره و آزمون جداگانه به شرح ذیل می باشد:

دوره CIW JavaScript Specialist:

دوره تخصصی JavaScript بر روی مفاهیم اساسی زبان JavaScript تمرکز دارد. شما یاد می گیرید که چگونه از JavaScript برای برقراری ارتباط با کاربران استفاده کنید، مدل Document Object Model (DOM را تغییر دهید، جریان برنامه کنترل، اعتبار سنجی فرم ها، تصاویر متحرک سازی، ایجاد کوکی ها، تغییر HTML و برقراری ارتباط با بانکهای اطلاعاتی را یاد بگیرید.

بخش اول این دوره به اصول و تکنیک های اساسی JavaScript متمرکز شده است، از جمله شیوه های رایج برنامه نویسی، کار با متغیرها و داده ها و استفاده از توابع، روش ها و رویدادها.

در مرحله بعدی ، شما تکنیک های برنامه نویسی جاوااسکریپت واسط را یاد خواهید گرفت تا راه حل هایی را برای صفحات وب کاربردی تر و جذاب تر ارائه کنید.

سپس تکنیک های برنامه نویسی JavaScript را برای توسعه اشکال تعاملی، تغییر HTML بصورت پویا، ایجاد و استفاده از کوکی ها و کشف مسائل امنیتی مربوط به JavaScript به کار خواهید گرفت. همچنین می توانید در مورد برنامه های افزودنی به زبان JavaScript، از جمله کتابخانه های کد JavaScript ، API های وب و برنامه های کاربردی پیشرفته تعاملی وب با AJAX بیاموزید. سرانجام، در طول دوره ابزارها و تکنیک های اشکال زدایی و عیب یابی کد JavaScript را یاد خواهید گرفت.

دوره CIW Perl Specialist:

دوره تخصصی پرل (که قبلاً تحت عنوان Perl Fundamentals) برگزار می شد، بر مفاهیم اساسی زبان برنامه نویسی Perl تمرکز دارد. در این دوره شما با ساختار نحوی و کنترلی لازم برای نوشتن اسکریپتهای پرل آشنا می شوید. موضوعاتی از قبیل انواع داده ها، کنترل جریان، آرایه ها و هش ها، عبارات منظم و … مورد بحث قرار می گیرد. شما یاد می گیرید که چگونه با پرونده های متنی و نحوه دسترسی به آرگومان های خط فرمان و متغیرهای محیط ارتباط برقرار کنید. همچنین با بسته ها و ماژول ها آشنا می شوید و با استفاده از Perl با اتصال به بانک اطلاعاتی آشنا می شوید. سرانجام، با اشکال زدایی اسکریپت های Perl، آشنا می شوید.

دوره CIW Database Design Specialist:

دوره تخصصی طراحی پایگاه داده به دانشجویان می آموزد که چگونه برنامه ریزی و طراحی پایگاه داده های رابطه ای را انجام دهند. این دوره شامل بخش هایی در مورد ساختار پرس و جو SQL  و بهینه سازی بانک های اطلاعاتی از طریق نرمال سازی است.

مدارک طراحی وب – گروه CIW Web Security

این گروه شامل یگ دوره و آزمون به شرح ذیل می باشد:

دوره CIW Web Security Associate:

این دوره به شما می آموزد که چگونه شبکه خود را در مقابل فعالیت های غیر مجاز محافظت کنید. این دوره در مورد اصول امنیتی (ایجاد یک سیاست امنیتی مؤثر) و انواع مختلف فعالیت های هکر (که به احتمال زیاد با آنها روبرو هستید)، مطالب کاربردی به شما می آموزد.

در این دوره شما با چک لیست های امنیتی آشنا می شوید و از آنها برای ایجاد بستر امن در قالب فایروال ها و … استفاده می کنید. در این دوره شما یاد می گیرید که چگونه سیاست های امنیتی سازمان خود را بر اساس معیارهای بین المللی تامین کنید.

روش های احراز هویت، استانداردهای رمزگذاری و … را می آموزید. همچنین در مورد پورت ها و پروتکل های خاصی که هکرها دستکاری می کنند، روش های مستقیم و غیرمستقیم محافظت از سیستم عامل های شبکه آموزش می بینید. سرانجام، شما یاد خواهید گرفت که چگونه به فعالیت هکرها پاسخ دهید و گزارش گزارش های امنیتی سازمانی تهیه کنید.

درصورت نیاز به مشاوره، با ما تماس بگیرید. 0133431 داخلی 113