آموزش طراحی وب در رشت آموزش طراحی وب سایت در رشت آموزش طراحی وب در گیلان مجتمع فنی تهران 1

طراحی وب یکی از محبوب ترین گزینه های شغلی این روزها است. طراحی وب یک فرآیند مفهوم سازی، برنامه ریزی، نمونه سازی اولیه برای ایجاد ساختار خوب و معماری وب سایت است. این فرآیند فقط به تعریف طرح، انتخاب قلم و رنگ نمی پردازد بلکه خیلی بیشتر از اینهاست. امروز نگاهی خواهیم انداخت به برخی از نکات های رایج در طراحی وب.

1 – طراحی وب فقط ظاهر وب سایت است؟

افراد زیادی وجود دارند که طراحی وب را فقط ایجاد ظاهری زیبا برای یک سایت می دانند. در واقعیت، طراحی سایت خیلی بیشتر از ظاهر سایت است. هرچند که طراحی زیبا می تواند در نگاه اول توجه مخاطب را به خود جذب کنید. اما همه چیز نیست!

نکات مهم در طراحی ظاهر سایت عبارتند از: کارآمدی، حل مشکلات و تعامل با کاربر. به همین دلیل است که طراحان مجبورند ساعتها یا روزها به فکر ایده های مختلف بپردازند. ایجاد مدل های مختلف، آزمایش نمونه های اولیه و تست قابلیتهای سایت جزء کارهای مهم در طراحی سایت است.

2 – طرح باید اصیل باشد؟

اگر می خواهید همه چیز را از ابتدا بسازید، حتماً زمان بیشتری برای انجام پروژه در نظر بگیرید. در حال حاضر بسیاری از شیوه های طراحی موفق در اینترنت وجود دارد. که به خوبی آزمایش شده، آسان است و کاربران به آنها عادت کرده اند. حتما قبل از شروع کار، سایتهای رقبا را بررسی کنید و نقاط ضعف و قوت آنها را به دقت بررسی کنید. اگر به دنبال چیزی کاملاً جدید هستید، باید مطمئن شوید که برای کاربر مناسب است. ساخت یک طرح جدید و کاملا منحصر به فرد اصلا چیز بدی نیست. اما باید برای این کار، آماده جلسات طوفان مغزی و گذراندن زمان بیشتر باشید.

3 – قابلیت های بیشتر به معنای رضایت بیشتر است؟

مخاطبان قبل از اینکه وارد سایت شما شوند، سایت های دیگری را مشاهده کرده اند. در ابتدای کار به نظر می رسد که قابلیت های بیشتر موجب رضایت کاربر می شود. اما واقعا چنین نیست! مطالعات نشان می دهد که هرچه تعداد راه حل های جایگزین بیشتر باشد، مخاطب در ابتدای ورود به سایت دچار سردرگمی می شود و امکان ترک کردن سایت زیاد خواهد بود. وقتی شما در هواپیما هستید، همه چیز را تا حد ممکن ساده می خواهید. قطعا هیچ تمایلی به دانستن پیچیدگی های پرواز ندارید و آنچه برای شما اهمیت دارد، راحتی و آرامش است.

آموزش-طراحی-وب-در-رشت-آموزش-طراحی-وب-سایت-در-رشت-آموزش-طراحی-وب-در-گیلان-مجتمع-فنی-تهران-2

تنوع قابلیت ها در وب سایت یا یک برنامه ممکن است یک محیط به هم ریخته با درک مشکل بوجود آورد. بنابراین، کاربران خود را مجبور نکنید که مثل شما فکر کنند، فقط برای تجربه بهتر کاربر، روی ساده کردن رابط متمرکز شوید.

4 – کاربران مجبور هستند وب سایت شما را پیمایش کنند؟

این یکی از قدیمی ترین سوالات مرتبط با طراحی وب است. شما باید روی طراحی خود به اندازه کافی خلاق باشید تا کاربر را به حرکت در صفحات سوق دهید. فراموش نکنید که اطلاعات مهم را به شکلی در سایت قرار دهید که کاربر بدون نیاز به پیمایش صفحه آنها را مشاهده کند. سپس با ایجاد ارتباط منطقی بین قسمت های مختلف سایت، کاربر را مجاب به پیمایش کنید.

5 – مردم همه چیز را در اینترنت می خوانند؟

اگر یک طراح وب باتجربه هستید، ممکن است از قبل در این باره اطلاع داشته باشید. امروزه افراد فقط صفحات وب را با یک نگاه کلی اسکن می کنند. اگر آنها بتوانند اطلاعات لازم را پیدا کنند، صفحه را بیشتر بررسی می کنند. در غیر این صورت، صفحه را ترک می کنند. در بیشتر موارد، بازدید کنندگان زحمت نمی کشند معنی هر کلمه را درک کنند، مگر در مواردی که علاقه زیادی داشته باشد و از خواندن مطالب شما لذت ببرند.

بنابراین، شما باید به جای ریختن متن، بر روی درست سازماندهی متن، عکس و سایر مطالب محتوا تمرکز کنید. از عنوان ها، زیر نویس ها، تصاویر، لیست ها، نقل قول ها و … استفاده کنید. با این روش بازدید کننده سایت، زمان بیشتری در سایت شما خواهد ماند و احتمال بازدید از صفحات دیگر افزایش می یابد.

 

اگر به طراحی وب علاقه مند هستید، با کارشناسان آموزش مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت) تماس بگیرید. و پس از مشاوره رایگان در کوتاهترین زمان ممکن، طراحی وب را بصورت کاربردی یاد بگیرید.

لطفا برای مشاوره با شماره 0133431 داخلی 113 تماس حاصل فرمایید.

برای مشاهده برنامه کلاس های طراحی وب، اینجا کلیک کنید.