ساخت برنامه های اندروید بدون کدنویسی

سیستم عامل اندروید یکی از محبوبترین سیستم های عامل تلفن همراه است که به دلیل رایگان بودن و اوپن سورس بودن این امکان را در اختیار برنامه نویسان قرار داده است که اپلیکیشن های مختلفی را برای این سیستم عامل تولید کنند. در زمان های گذشته تولید اپلیکیشن های اندروید عموما توسط زبان برنامه نویسی جاوا انجام می شد. اما اکنون ابزارهایی برای تولید اپلیکیشن وجود دارند که توسط آنها می توانید بدون دانش برنامه نویسی، برنامه ای برای موبایل ایجاد کنید. در ادامه مطالب به معرفی چند نمونه از این ابزارها می پردازیم.

Appy Pie

این ابزار یکی از بهترین و ساده ترین ابزارهای آنلاین برای تولید برنامه های موبایل است که خیلی راحت و سریع برنامه هایی را برای سیستم عامل Android و IOS تولید می کند.

این ابزار پلن های رایگانی را در اختیار افراد تازه کار قرار می دهد. اما برای استفاده از امکانات پیشرفته که در برنامه های حرفه ای Android و IOS استفاده می شوند، نیاز به پرداخت هزینه می باشد.

یکی از دلایلی که Apple Pie را به یک ابزار قابل توجه برای توسعه نرم افزارهای موبایل تبدیل کرده است، ویژگی های منحصر به فرد و قابلیت های تحلیلی رقابتی آن است. این ابزار امکانات مختلفی در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید اپلیکیشن مورد نیاز کسب و کارتان را بسازید.

Buzztouch

این ابزار هم یکی از گزینه های خوب برای تولید برنامه های تعاملی موبایل می باشد. خوشبختانه این ابزار هم تواناییساخت اپلیکیشن های Android و IOS را دارد. این ابزار محیط بسیار راحتی را برای توسعه اپلیکیشن های موبایل فراهم آورده که آنرا به یک ابزار قابل اعتماد برای خیلی از توسعه دهندگان تبدیل کرده است.

این ابزار امکان استفاده از افزونه های (Plug-in) از قبل نوشته شده را نیز دارد. بنابراین شما می توانید بدون هیچ محدودیتی قابلیت های مورد نظر خودتان را به اپلیکیشن اضافه کنید.

در وب سایت این شرکت راهنمای بسیار کاملی در مورد نحوه استفاده از این ابزار وجود دارد. فیلم های آموزشی و منابع دیگری نیز در این سایت وجود دارد که کمک می کند تا اپلیکیشن های مورد نظرتان را ایجاد کنید.

در نهایت شما می توانید چند برنامه محدود را در سرور این شرکت قرار دهید. اما برای استفاده بیشتر باید هزینه لازم را پرداخت کنید.

 

Mobile Roadie

این ابزار موفقیت بزرگی در حوزه توسعه برنامه موبایل به دست آورده است. این شرکت در بخش اسامی مشتریان خود اسامی مشهوری مانند Disney, Ted.org, Universal را قرار داده است.

این شرکت امکانات طراحی بسیار زیاد و الگوهای چشمگیری برای مخاطبان خود فراهم کرده که به راحتی قابل سفارشی شدن نیز هستند. امکانات این سایت در دو بخش “Core” و “Pro” تقسیم بندی شده اند. که هر یک امکانات متفاوتی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

این ابزار خیلی مورد توجه هنرمندان قرار گرفته زیرا به راحتی می توانند در اپ مورد نظرشان امکانات چت، صفحه طرفداران و … را ایجاد کنند.

هرچند که قابلیت های گسترده این ابزار که برای ساخت اپلیکیشن های تجاری حرفه ای استفاده می شوند بسیار خوب است، اما در ابتدای کار مستلزم صرف وقت برای یادگیری نیز می باشد. البته قابل ذکر است که به دلیل هزینه های گران، کسب و کارهای کوچک تمایلی به استفاده از این ابزار ندارند.

4 –app makr

شما با استفاده از ابزار آنلاین App Makr و ماژول های آن می توانید اپلیکیشن های Android, IOS, Windows Phoneتولید کنید. وقتی وارد سایت می شوید نام برنامه خودتان را تایپ می کنید و مرحله به مرحله پیش می روید تا برنامه مورد نظرتان ایجاد شود.

نسخه رایگان این برنامه امکانات محدودی در اختیار شما قرار می دهد و تبلیغات ناخواسته ای هم در اپلیکیشن شما نمایش داده خواهد شد. اما نسخه غیر رایگان، امکانات حرفه ای و بدون تبلیغات در اختیار شما قرار می دهد.

5 – MIT App Inventor

این ابزار بصری (Visual) برای هر کسی امکان ساخت اپلیکیشن را فراهم می کند. حتی بچه ها نیز می توانند برنامه موبایل تولید کنند. این ابزار بصورت بلوک بندی شده امکان ساخت برنامه های موبایل را در زمان کمتری نسبت به روش های دیگر فراهم می کند. جذاب ترین ویژگی MIT App Inventor این است که شما می توانید تلفن همراه خود را در همان زمان که در حال توسعه برنامه هستید، متصل کرده و کارها و تاثیر کدها و طراحی را در زمان واقعی ببینید.

 

جمع بندی: در لیست مذکور، تعدادی از ابزارهای معروف برای تولید اپلیکیشن های موبایل که نیاز به دانش برنامه نویسی دارند را معرفی کردیم. اما وقتی شما از هر یک از ابزارهای فوق استفاده کنید، فقط و فقط محدود به امکاناتی هستید که آن ابزار در اختیار شما قرار می دهد. اگر بخواهید در اپلیکیشن خود امکاناتی داشته باشید که در ابزار تولید اپلیکیشن تعبیه نشده، مجددا نیاز به دانش کدنویسی خواهید داشت.

ما در مجتمع فنی تهران  نمایندگی رشت– با استفاده از لابراتوارهای مجهز و اساتید حرفه ای اقدام به برگزاری دوره های آموزشی برنامه نویسی موبایل از سطح مبتدی تا حرفه ای نموده ایم. شما دوستان گرامی می توانید جهت تعیین سطح ومشاوره رایگان با کارشناسان آموزش برنامه نویسی تماس حاصل فرمایید.

013-3431 داخلی 113