با سلام و احترام، از اینکه مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت) را برای آموزش انتخاب نموده اید بسیار سپاسگزاریم. نمایندگی رشت مجتمع فنی تهران مفتخر است با اساتید مجرب، کارگاه های مجهز و پرسنل حرفه ای، شما را درآموزش های تخصصی به بهترین شکل و با جدیدترین روش های علمی و آموزشی یاری کند. لذا در جهت نیل به این مهم، با تصویب آئین نامه هایی برای اساتید محترم، پرسنل گرامی و دانش پذیران گرانقدر درصدد است تا با ایجاد محیطی مناسب، تجربه خوب آموزش را فراهم کند. پیشاپیش از همکاری و عنایت شما کمال تشکر را داریم.

توصيه می شود قبل از ثبت ‌نام از مقررات و ضوابط زير اطلاع يافته تا بتوانيد از امكانات ارائه شده بيشترين استفاده را داشته باشيد. بديهي‌ است پس‌ از ثبت‌نام قطعی قوانين طبق آئين‌نامه‌هاي مندرج پياده خواهد شد.

■ موارد انضباطی

 1. به جز مواردی که شرع مقدس اسلام احکام و دستورات خاص دارد، حق همه شهروندان است که بدون تبعیض جنسیتی، نژادی، قومیتی و جغرافیایی آزادانه و آگاهانه از کلیه خدمات مجتمع فنی تهران بهره مند گردد.
 2. رعایت نظافت، حفظ اموال، احترام متقابل و ممنوعیت استعمال دخانیات در کلیه فضاهای آموزشی مجتمع فنی تهران برای دانشپذیران الزامیست.
 3. به منظور رعایت حق مولف و ارتقای بازدهی آموزشی، هرگونه ضبط صدا، تصویر و محتوای آموزشی کلاس با استفاده از تلفن همراه، دوربین، نرم افزارو… مگر با اجازه مدرس و کسب تایید از مدیر دپارتمان/ شعبه مربوطه غیرمجاز است.در هر صورت هرگونه اشتراک محتوای دوره ها یا انتقال مالی از این محتوا اکیدا ممنوع می باشد.
 4. رعایت حجاب در مجموعه الزامی بوده و دانشپذیران خانم می بایست الزاما با مقنعه در فضای آموزشی حضور پیدا کنند. بدیهی است عدم رعایت حجاب و پوشش اسلامی منجر به جلوگیری از حضور دانشپذیر در کلاس می باشد.
 5. کلیه فضاهای آموزشی مجتمع فنی تهران مجهز به دوربین مدار بسته می باشد و دانشپذیر از این حیث اعتراضی نخواهد داشت.

■ موارد آموزشی

 1. تشکیل دوره های آموزشی منوط به احراز حد نصاب لازم بر اساس مقررات مجتمع فنی تهران می باشد، به همین منظور دپارتمان مجاز به تعویق دوره تا دو هفته می باشد. لذا دانشپذیر موظف است جهت اطمینان از برگزاری قطعی دوره در تاریخ مقرر، دو روز کاری پیش از تاریخ شروع با دپارتمان مجری تماس بگیرد.
 2. در صورت عدم تسویه شهریه دوره، پس از گذشت 5% از زمان دوره دپارتمان مجاز به ثبت انصراف دانشپذیر می باشد.
 3. هرگونه تعویض یا تغییر کلاس از سوی دانشپذیر مشمول آئین نامه انصراف خواهد بود.
 4. از آنجایی که اطلاع رسانی به صورت پیامک یا شبکه های اجتماعی (به تشخیص دپارتمان مربوطه) می باشد، ارائه شماره تماس معتبر هنگام ثبت نام الزامی بوده و هرگونه اطلاع رسانی از این طریق در حکم اعلام عمومی محسوب می گردد..
 5. انتخاب یا تغییر مدرس پیش از دوره از اختیارات دپارتمان است.
 6. در صورت غیبت یا تاخیر دانشپذیر، مجتمع فنی تهران تکلیفی برای جبران مهارت عقب افتاده وی و یا استرداد تمامی یا بخشی از شهریه نخواهد داشت.همچنین حداکثر غیبت مجاز برای دانشپذیران معادل 20% کل زمان دوره می باشد و پس از آن امکان شرکت در آزمون و صدور مدرک برای دانشپذیران وجود نخواهد داشت.
 7. حضور به موقع دانشپذیر در کلاس الزامی است و مدرس مختار به ممانعت از حضور بی موقع دانشپذیر است.
 8. از آنجا که سرفصل دروس و سوالات آزمون دائما در حال بروز رسانی می باشد، دانشپذیر پس از پایان دوره تا پایان سال جاری مجاز به ثبت درخواست شرکت در آزمون می باشد.
 9. دانشپذیر پس از پایان دوره و کسب نمره قبولی حداکثر به مدت یکسال مجاز به ثبت درخواست صدور مدرک و دریافت آن می باشد.
 10. شرکت در آزمون مجدد و یا صدور گواهینامه المثنی مشمول پرداخت هزینه های مربوطه از سوی دانشپذیر است.
 11. استاندارد آموزشی استفاده از تجهیزات و امکانات به ازای هر دو نفر یک سیستم میباشد.
 12. درصورت وقوع بحران و اعمال تعطیلی در چارچوب تصمیمات ابلاغی نهادهای رسمی کشور، کلیه کلاس های حضوری مجتمع فنی تهران که قابلیت برگزاری به صورت کلاس های آنلاین را دارد در بستر پلتفرم آموزش الکترونیکی، برگزار خواهد شد.

■ موارد مالی

 1. انصراف از دوره از زمان ثبت نام تا 5% از کل ساعت کلاس شامل جریمه 20% درصدی و استرداد 80% درصد کل شهریه از طرف مجتمع فنی تهران می باشد. (در غیر اینصورت مبلغی مسترد نمی گردد).

تبصره 1: معیار محاسبه زمان انصراف به قرار زیر است:

الف: پذیرش درخواست انصراف به صورت حضوری صرفا در ایام و ساعات کاری واحد ثبت نام( شنبه تا پنج شنبه 9-17) میسر است.

ب: در صورت درخواست انصراف در خارج از روز و ساعت فوق، مبنای محاسبه اولین روز کاری بعد از ارائه درخواست می باشد.

ج: در صورت انصراف آنلاین پس از پایان ساعت کاری (شنبه الی پنج شنبه 17:30) و نیز ایام تعطیل ، مبنای محاسبه تاریخ انصراف ، اولین روز کاری بعد از ارائه درخواست می باشد.

د: زمان برگزاری جلسه در روز درخواست انصراف، جزو مدت زمان گذرانده شده توسط دانشپذیر محسوب می شود.

تبصره 2: در صورت تعویق بیش از دوهفته  از سوی مجتمع فنی تهران، دانشپذیر مجاز است  تا سه روز کاری پیش از شروع قطعی دوره نسبت به اعلام انصراف خود اقدام نموده و کل شهریه پرداختی را دریافت نماید.در غیر اینصورت قوانین انصراف به قوت خود باقی است.

2- بازپرداخت شهریه براساس ضوابط مجتمع فنی تهران حداکثر ظرف مدت 10 روز کاری بعد از ثبت درخواست انصراف قابل پرداخت می باشد.

3- تغییر از یک دپارتمان/ شعبه/ نمایندگی به دپارتمان/ شعبه/ نمایندگی دیگر مشمول آئیین نامه انصراف است.

4- انصراف از دوره های خصوصی، سمینار و VIP  امکان پذیر نمی باشد.

5- هرگونه لغو و یا تغییر ساعات جلسات دوره های خصوصی 48 ساعت مانده به جلسه مشمول کسر کل هزینه جلسه خواهد بود.

ثبت نام آنلاین

 1. پس از ثبت نام در هر یک از کلاس های آموزشی مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت)، کارشناسان آموزش با شما تماس خواهند گرفت.
 2. تاریخ های اعلام شده جهت شروع دوره ها، تاریخ پیش بینی است و ممکن است با توجه به زمان به حد نصاب رسیدن تعداد متقاضیان، تغییر یابد.
 3. گذراندن دروس پیش نیاز الزامی است. درصورت نیاز به مشاوره با کارشناسان دپارتمان تماس حاصل نمایید.
 4. انصراف ار دوره فقط بصورت حضوری (مراجعه به مجتمع فنی تهران نمایندگی رشت) امکان پذیر می باشد.
 1. تغییر کلاس از یک دپارتمان به دپارتمان دیگر مشمول آیین نامه انصراف است.
 2. درصورتیکه انصراف یا تغییر کلاس در روز ثبت نام و تا قبل از پایان وقت اداری باشد، مشمول کسر شهریه نمی شود.
 3. انصراف و تغییر کلاس فقط در همان ساختمان محل ثبت نام میسر است.

حوادث قهریه (فورس ماژور)

در زمان بروز حوادث غیر مترقبه و پیش بینی نشده و بروز اشکالاتی که ادامه و انجام کار را به هر دلیلی غیر ممکن می سازد، تعهدات طرفین کان لم یکن تلقی و هیچ ادعایی به یکدیگر نخواهند داشت.

اینجانب با مطالعه کامل موارد فوق، به ویژه آگاهی از آیین نامه انضباطی و آیین نامه مقررات  آموزش و آزمون پایان کلاس، متقاضی ثبت نام در دوره  های موسسه می باشم و تعهد می نمایم کلیه موارد فوق را رعایت نمایم، در غیر این صورت طبق مقررات با اینجانب برخورد شود. بدیهی است عدم رعایت موارد مذکور منجر به معرفی افراد خاطی به کمیته انضباطی خواهد بود.