با سلام و احترام، از اینکه مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت) را برای آموزش انتخاب نموده اید بسیار سپاسگزاریم. نمایندگی رشت مجتمع فنی تهران مفتخر است با اساتید مجرب، کارگاه های مجهز و پرسنل حرفه ای، شما را درآموزش های تخصصی به بهترین شکل و با جدیدترین روش های علمی و آموزشی یاری کند. لذا در جهت نیل به این مهم، با تصویب آئین نامه هایی برای اساتید محترم، پرسنل گرامی و دانش پذیران گرانقدر درصدد است تا با ایجاد محیطی مناسب، تجربه خوب آموزش را فراهم کند. پیشاپیش از همکاری و عنایت شما کمال تشکر را داریم.

توصیه می شود قبل از ثبت ‌نام از مقررات و ضوابط زیر اطلاع یافته تا بتوانید از امکانات ارائه شده بیشترین استفاده را داشته باشید. بدیهی‌ است پس‌ از ثبت‌نام قطعی قوانین طبق آئین‌نامه‌های مندرج پیاده خواهد شد.

مقررات عمومی:

 1. رعایت کامل موازین شرع مقدس اسلام و قوانین عرف جامعه اسلامی.
 2. حفظ حرمت محیط آموزشی مجتمع فنی تهران.
 3. همکاری کامل با مسئولین موسسه، واحد انتظامات و رعایت احترام متقابل.
 4. عدم مراوده خارج از عرف دانش پذیران دختر و پسر در محدوده موسسه.
 5. رعایت مقررات مربوط به مکان نشستن دانش پذیران دختر و پسر در کلاس.
 6. عدم استفاده از هرگونه خوراکی (نوشیدنی یا هر نوع ماده غذایی دیگر) در راهروها و کلاس های درس.
 7. رعایت نظافت کلاس ها، راهروها و محیط آموزشی مجتمع فنی تهران.
 8. عدم استعمال دخانیات در محوطه مجتمع فنی تهران.
 9. عدم تجمع دانش پذیران در مقابل درب های ورودی مجتمع و سلب آسایش همسایگان.
 10. عدم استفاده از تلفن همراه در کلاس.
 11. عدم حضور همراه به عنوان میهمان در کلاس.

خواهران:

 1. رعایت دقیق حجاب و پوشش اسلامی.
 2. استفاده از مقنعه بلند به جای روسری.
 3. استفاده از مانتو و شلوار بلند و آزاد را رنگ های سنگین (عدم پوشیدن مانتو های چاک دار، تنگ، کوتاه و طرح دار و شلوار کوتاه، چرمی، تنگ و پاره).
 4. عدم استفاده از هرگونه لوازم آرایشی، زیرو آلات و لاک ناخن.
 5. عدم استفاده از هرگونه کفش های پاشنه بلند و جلو باز.
 6. دست دادن خانم ها با آقایان در موسسه ممنوع است.

برادران:

 1. رعایت پوشش اسلامی به طور کامل.
 2. عدم استفاده از لباس های منقوش به آرم های خارجی برگرفته از فرهنگ بیگانه.
 3. عدم پوشیدن البسه تنگ، چسبان، آستین کوتاه، کراوات و لباس ورزشی.
 4. ممنوعیت آرایش موها به سبک غربی.
 5. عدم استفاده از گوشواره.

راهنمایی و توضیح مقررات آموزشی مجتمع فنی تهران

 1. داوطلبان باید توجه داشته باشند که دقیقا بر اساس اطلاعات وارده در فرم ثبت نام، اسامی آنها در کلاس ها ثبت خواهد شد. لذا خواهشمند است که نسبت به تکمیل فرم نهایت دقت را مبذول فرمایید.
 2. داوطلبان باید با توجه به موارد ارائه شده در فرم اطلاعیه، شهریه خود را بطور دقیق محاسبه و واریز نمایند، بدیهی است مسئولیت هرگونه اشتباه بر عهده دانش پذیر خواهد بود.
 3. به داوطلبان عزیز تاکید می شود که هنگام ثبت نام، در تعیین درس (دروس) مورد نظر و ساعات کلاس ها دقت لازم را مبذول دارند، در غیر اینصورت مجتمع فنی تهران از تغییر درس یا تعویض کلاس جدا معذور است.
 4. از آنجا که مواردی از اطلاع رسانی به صورت پیامک و ایمیل می باشد، ارائه شماره همراه و آدرس پست الکترونیک معتبر از سوی داوطلب در زمان ثبت نام ضروری می باشد.
 5. تشکیل کلاس ها در هر رشته یا دوره منوط به احراز حد نصاب لازم جهت تشکیل کلاس می باشد.
 6. دانش پذیران مسئول حفظ و نگهداری تجهیراتی هستند که در کلاس و یا  دیگر امکان مجتمع فنی تهران در اختیارشان قرار می گیرد و درصورت ایجاد هرگونه خسارت ملزم و متعهد به جبران آن هستند.
 7. به  دلیل تنوع ساعات و دروس، دانش پذیر موظف است در طول مدت آموزشی طبق برنامه ریزی دپارتمان مربوطه در کلاس ها حضور یابد و عدم حضور وی مانع تشکیل کلاس نخواهد شد.
 8. همراه داشتن کارت تحصیلی هنگام ورود به مجتمع فنی تهران در زمان برگزاری و کلیه آزمون ها الزامی است.
 9. حداکثر زمان غیبت موجه در هر درس، چهار هفدهم ساعات آن درس می باشد، در غیر اینصورت دانش پذیر از شرکت در آزمون پایان دوره و صدور گواهینامه در دوره های آزاد محروم خواهد شد.
 10. بازه زمانی برای پذیرش درخواست صدور گواهینامه از سوی متقاضی و به شرط کسب نمره قبولی، حداکثر یک سال پس از اتمام دوره می باشد. بدیهی است پس از سپری شدن زمان مذکور صدور گواهینامه منوط به پرداخت هزینه مربوطه و کسب نمره قبولی می باشد.
 11. دانش پذیرانی که در آزمون الکترونیکی یا NCDL موفق به اخذ نمره قبولی نشده اند جهت شرکت در آزمون مجدد محک، موظف به پرداخت مبلغ 300000 ریال می باشند.

ثبت نام آنلاین

 1. پس از ثبت نام در هر یک از کلاس های آموزشی مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت)، کارشناسان آموزش با شما تماس خواهند گرفت.
 2. تاریخ های اعلام شده جهت شروع دوره ها، تاریخ پیش بینی است و ممکن است با توجه به زمان به حد نصاب رسیدن تعداد متقاضیان، تغییر یابد.
 3. گذراندن دروس پیش نیاز الزامی است. درصورت نیاز به مشاوره با کارشناسان دپارتمان تماس حاصل نمایید.
 4. انصراف ار دوره فقط بصورت حضوری (مراجعه به مجتمع فنی تهران نمایندگی رشت) امکان پذیر می باشد.

موارد مالی

 1. انصراف تا حداکثر یک روز پیش از شروع کلاس: استرداد 90% شهریه از سوی مجتمع فنی تهران.
 2. انصراف در روز شروع کلاس و حداکثر و حداکثر تا یک روز قبل از گذشت 20% کل ساعات کلاس: استرداد 70% شهریه از سوی مجتمع فنی تهران.
 3. انصراف پس از گذشت 20% کل ساعت درس: عدم استرداد شهریه.
 4. درصورت انصراف دانش پذیر یا عدم تشکیل کلاس، مبالغ متعلقه به صورت چک و یا نقدی بر اساس ضوابط مجتمع فنی تهران و حداقل یک هفته بعد از تاریخ انصراف قابل پرداخت است.
 5. تغییر کلاس از یک دپارتمان به دپارتمان دیگر مشمول آیین نامه انصراف است.
 6. درصورتیکه انصراف یا تغییر کلاس در روز ثبت نام و تا قبل از پایان وقت اداری باشد، مشمول کسر شهریه نمی شود.
 7. انصراف و تغییر کلاس فقط در همان ساختمان محل ثبت نام میسر است.

حوادث قهریه (فورس ماژور)

در زمان بروز حوادث غیر مترقبه و پیش بینی نشده و بروز اشکالاتی که ادامه و انجام کار را به هر دلیلی غیر ممکن می سازد، تعهدات طرفین کان لم یکن تلقی و هیچ ادعایی به یکدیگر نخواهند داشت.

اینجانب، با مطالعه کامل موارد مندرج در فرم ثبت نام به ویژه آیین نامه انضباطی و آیین نامه مقررات آزمون پایان کلاس، متقاضی ثبت نام در کلاس های مجتمع فنی تهران می باشم و تعهد می نمایم تمام موارد فوق را رعایت نمایم. در غیر اینصورت طبق مقررات با اینجانب برخورد شود. بدیهی است عدم رعایت موارد مذکور منجر به معرفی افراد خاطی به کمیته انضباطی خواهد بود.