آموزش آنلاین (Online Education) شیوه‌ای از آموزش مجازی است که با استفاده از ابزارهای ارتباطی در بستر اینترنت، در اختیار شما قرار می‌گیرد. در آموزش آنلاین، مدرس و دانش پذیران از طریق اینترنت بصورت همزمان با یکدیگر تعامل داشته و فرآیند اجرا می شود.

در آموزش آنلاین علاوه بر امکان ارائه محتوای دوره‌، فرصت تعامل زنده و دریافت بازخورد برای دانش پذیران فراهم است. آموزش آنلاین در هر زمان و مکان می تواند اجرا شود، درصورتی‌که دسترسی به رایانه و اینترنت با سرعت مناسب فراهم باشد.

دپارتمان آموزش آنلاین مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت) بهترین زیرساخت آموزش آنلاین تحت وب را برای آموزش شما فراهم کرده است. برای استفاده از کلاس های آنلاین مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت) شما نیاز به نصب برنامه خاصی ندارید. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک کامپیوتر و دسترسی به اینترنت است. فقط کافی است روی لینکی که برای شما ارسال شده کلیک کنید و از طریق مرورگر Google Chrome وارد کلاس آنلاین شوید و از یادگیری لذت ببرید.

پس با خیال راحت آموزش آنلاین را شروع کنید.

دپارتمان آموزش آنلاین مجتمع فنی تهران نمایندگی رشت

راهنمای استفاده از کلاس های آنلاین مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت)

آشنایی با امکانات مورد نیاز آموزش آنلاین مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت)

ملزومات سخت افزاری آموزش آنلاین

1- یک دستگاه کامپیوتر با پردازنده لااقل دوهسته ای و 4 گیگابایت حافظه RAM متصل به اینترنت با پهنای باند حداقل 1 Mbps (یک مگابیت در ثانیه)
2- یک دستگاه هدفون و میکروفن یا هدست (استفاده از هدست تلفن همراه نیز بلامانع است).
توجه: درصورتی که از میکروفن و بلندگوی کامپیوتر استفاده کنید، زمانی که به دانش پذیران خود اجازه صحبت کردن می‌دهید، صدای پخش شده از بلندگوی شما، از طریق میکروفن شما به سمت دانش پذیران مخابره شده و در نتیجه اصطلاحاً صدا Loop می شود و صدای ناهنجاری پخش می‌شود. از این رو اگر ناچار به استفاده از میکروفن کامپیوتر شدید، در زمان صحبت کردن دانش پذیران، باید میکروفن خود را غیرفعال کنید. نحوه انجام این کار در ادامه تشریح خواهد شد.
3- یک دستگاه وبکم معمولی برای مخابره تصویر ویدئویی شما برای دانش پذیران (کامپیوترهای لپ تاپ عمدتا مجهز به وبکم هستند).

ملزومات نرم افزاری آموزش آنلاین

1- سیستم عامل ویندوز (ترجیحاً نسخه 10) به روز شده
2- مرورگر Google chrome به روز رسانی شده

ملزومات شبکه ای آموزش آنلاین

1- یک اتصال پایدار به اینترنت با پهنای باند حداقل 1 Mbps موثر
2- توجه داشته باشید که قبل از هر کلاس، حجم ترافیک باقیمانده اینترنت شما به اندازه کافی شارژ شده باشد.
توجه: اگر برای اتصال به اینترنت، موبایل خود را Hot Spot می کنید، به این نکته توجه باشید که تماسهای تلفنی شما باعث قطع اتصال شما به اینترنت خواهد شد.

نحوه ورود به کلاس آنلاین

پس از ثبت نام در کلاس آنلاین، لینک ورود به کلاس، نام کاربری و کلمه عبور برای شما ارسال میشود. روی لینک مورد مذکور کلیک کنید و با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور وارد کلاس شوید.