[aparat id=”4NISE”]

دوره های آموزش مهارت های ارتباطی

مهارت‌ های ارتباطی به توانایی انتقال اطلاعات به دیگران به طور موثر و کارآمد گفته می‌شود که می‌تواند ارتباطات فردی و تجاری فرد را بهبود بخشیده و موجب شود رضایت از زندگی و کیفیت زندگی فرد بالا رود.

سبک ارتباطات از فردی به فرد دیگر متغیر است و در طی فرایند ارتباط، هر فردی ممکن است چندین راه، روش یا حالت را برای انتقال پیام خود به کار گیرد. این ارتباطات به دو صورت کلامی وغیرکلامی (مربوط به زبان بدن) خواهد بود.

از دیگر اهداف یادگیری این مهارت، دعوت به ارتباطی پایدار، آگاهانه و اثربخش و قابل کنترل بوده تا روابطی عمیق را در بلند مدت ایجاد نموده و با کمترین انرژی و تنش، حداکثر خروجی را ایجاد نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

توضیحات مختصر دوره آموزش مهارت های ارتباطی

تیپهای شخصیتی و مهارت های ارتباطی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا نمی توانیم با همه کسانی که در تعامل هستیم، ارتباطی پویا، موثر و پایدار برقرار کنیم؟

مدل رفتاری DISC  در این راستا،  یکی از مهمترین ابزارها در تقویت مهارت ارتباطی می باشد، که  استاندارد یا زبان مشترکی است برای شناخت و بازگشایی رموز رفتاری افراد و پیش بینی رفتارهایی که به طور معمول از آنها مشاهده می شود. به کمک این مدل می توان آموخت که در موقعیت های متفاوت و با افراد متفاوت، موثر و موفقیت آمیز تعامل نماییم.

از این ابزار برای توسعه سازمانی، افزایش بهره وری کارکنان، آموزش مربی گری، طراحی و ایجاد تیم های کاری موفق، بهبود کیفیت محیط کار، کاهش استرس در محیط کار، ارتباطات اثربخش سازمانی، مدیریت تعارضات در محیط کار و بسیاری از مقاصد فردی و سازمانی دیگر استفاده می نمایند.

ابزار DISC  جهت درک بهتر خود و دیگران و بر مبنای خود ارزیابی طراحی شده است. این مدل برای بهبود رفتار فردی مفید است و کمک می کند تا به کشف نقاط ضعف و قوت در کمترین زمان پی برده و در راستای بهبود آن در جهت افزایش مهارت ارتباطی، برنامه ریزی کنید.

مدت دوره: 16 ساعت

سرفصل: مهارتها و تکنیکهای انسانی و اثربخش،ارتباطات سازمانی و ارتباطات کلامی-تیپهای شخصیتی- انواع آن و کارکرد هر کدام -اصول و استراتژیهای آغاز یک مذاکره موفق -اصول و قوانین مشتری مداری-انواع شیوه ها و مهارتهای مدیریت در برنامه ریزی مذاکرات-زبان بدن و رفتارهای غیر کلامی -تکنیکهای تاثیرگذار در مصاحبه های شغلی

مخاطبین: مدیران عامل-مدیران اداری-مدیران و پرسنل حوزه فروش و بازاریابی-متقاضیان استخدام-علاقمندان به شناخت تیپهای شخصیتی و الگوهای رفتاری جهت بکارگیری در زندگ شخصی و کاری-ویزیتورها

آئین نگارش و مکاتبات اداری پیشرفته

مکاتبات اداری، وسیله ای ارتباطی در تعاملات انسانی و سازمانی و ابزار انتقال مفاهیم است، لذا نوشتن نامه نیز همانند ابزارهای زبانی دیگر، وسیله ای است برای بیان منظور و مقصود هر فرد و ارتباط با سایر افراد.

نقش مکاتبات اداری در جریان امور به سرنوشت سازمان از نظر موفقیت یا شکست آن بستگی دارد. بدین معنا که با کوچک ترین اشتباهی در نگارش یک نامه امکان از دست رفتن فرصت و منافع سازمان یا بیان بهتر یک مطلب و زیبایی نوشتار یا رعایت نکاتی در نوشتار اداری به ارتقای مالی، اداری و معنوی سازمان و کارمند منجر گردد.

 از معدود مهارت هایی که در این دوره آموزش داده خواهد شد می توان به مواردی همچون مراحل و نحوه تهیه و تنظیم نامه های اداری و صورتجلسه، نگارش اداری، ویژگی های یک نوشته اداری مناسب و اصول خلاصه نویسی اشاره نمود.

دیگر مهارت های کسب شده، به شرح ذیل خواهد بود

اهمیت مکاتبات اداری، انواع نامه های اداری، مراحل نگارش نامه های اداری، رعایت سلسله مراتب اداری، ابعاد نامه های اداری، انواع بخشنامه، ارکان صورتجلسه، دستورالعمل، احکام اداری، فرم های اداری، ترکیب و انتخاب واژگان
نشانه گذاری، آماده کردن نوشته برای ارائه

مدت دوره: 16 ساعت

سرفصل: انواع نامه های اداری،مفاهیم امور اداری و کارگزینی، طبقه بندی اسناد و نامه های اداری، الگوی ارتباطی،گزارش نویسی، مراحل تدوین گزارش، صورتجلسه، احکام و فرم های اداری، مفاهیم امور اداری و نقش آن در سازمان

مخاطبین: دیران اداری-مدیران آموزش-پرسنل کارگزینی-کارشناسان روابط عمومی-روسای دفاتر

کارگاه تکنیکهای طلائی مذاکره

روابط عمومی، پلی است میان یک سازمان و مخاطبان آن، کارکنان روابط عمومی باید بدانند که از جایگاه حساسی برخوردار می باشند و اگر کارکرد صحیحی داشته باشد، می توانند سبب رشد و بالندگی سازمان مربوطه باشند.

آنها بایستی بدانند چگونه به شکلی شفاف بنویسند، صحبت کنند و  با ایفای نقش صحیح در حوزه های اطلاع رسانی، ایجاد و حفظ ارتباطات دو سویه و تفاهم متقابل بین سازمان و مخاطبان، همواره  جهت همگام شدن با تغییرات محیطی و همچنین  پویایی، رشد، توسعه و دستیابی به اهداف سازمان، کمکهای شایانی را به مدیران و نهایتا تعیین استراتژی‌های بهینه، انجام دهند.

این مهارت‌ها مستلزم آموزش صحیح و به روز بودن پرسنل روابط عمومی می باشد، چرا که هر روز فنون و روش‌های علمی جدید در این حرفه ایجاد می شود. و بدون اتکا به فناوری‌های جدید، اثرگذاری و خلاقیت کاهش می یابد.

مهمترین رکن روابط عمومی، تولید محتوای با کیفیت و تاثیرگذار است. اگر چنین محتوایی موجود نباشد بسیاری از ابزارها اهمیت خودشان را از دست می دهند. و مطمئنا حوزه روابط عمومی با کارکردی صحیح، می تواند به عنوان بازوی اصلی مدیران سازمانها در دستیابی به اهداف، ایفای نقش نماید.

در روابط‌عمومی جدید، احترام و به رسمیت شناختن افکار عمومی، و بهره گیری از یافته های تحقیقاتی و مطالعات اجتماعی، مدیران را از دیدگاه‌ها، خواسته ها و نیازهای مخاطبان آگاه می سازند و از این طریق در تصمیم سازی و سیاستگذاری بهینه سازمان ایفای نقش می کند.

افراد شاغل در روابط عمومی ها باید از تجربه، تخصص، درایت و آگاهی کافی نسبت به وظایف خود برخوردار باشند. مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از روابط عمومی های خود به عنوان مشاوران ارشد سازمانی استفاده کرده و از ظرفیت‌های بالقوه این بخش در فرایند خدمات رسانی بهتر بهره ببرند.

– هرچه روابط‌عمومی‌ به روزتر، مجهزتر و آماده تر در صحنه حاضرشود، موفقیت‌ها و دستاوردهای بهتر و بیشتری خواهد داشت که برکاتش نصیب سازمان و در نهایت جامعه خواهد شد.

مدت دوره: 80 ساعت

سرفصل: انواع استراتژی های فروش و بازاریابی-مدیریت ارتباط با مشتری-مهارتهای ارتباطی برای مدیران-بررسی کسب و کار و بازار -جایگاه یابی برند -انواع بازار و رفتار خریدار-طراحی و تدوین برنامه فروش و بازاریابی

مخاطبین: مدیران بازاریابی-پرسنل حوزه فروش و تبلیغات-صاحبان مشاغل-راه اندازان استارت آپ-ویزیتورها

کارگاه سخنرانی حرفه ای

مهارت سخنرانی و صحبت کردن در جمع، برای برخی یک آرزو و یک دغدغه و نیاز جدی است. حتما شما هم با افراد خوش بیانی روبرو شده اید که آنقدر زیبا و جذاب صحبت کرده و خواسته خود را بیان کرده اند که واقعا کاری بجز تسلیم نداشته اید؟ با میل و رغبت به حرفهایشان گوش داده و به خواسته آنان جواب مثبت داده اید.

اصولا افرادی که از هوش کلامی بالا برخوردارند ، از کلام به زیبایی برای رسیدن به مقصود خود استفاده می کنند.

هوش کلامی بالا باعث افزایش هوش اجتماعی شده و سبب می شود این افراد با دیگران براحتی و بطور موثر تر ارتباط برقرار کرده و اطرافیانشان هم از بودن در کنار آنان لذت ببرند.

مسلما اگر بتوانیم منظور و مقصودمان را با بیانی ساده و قوی، بسته به موقعیت و مخاطب با جملاتی متفاوت و درست بیان کنیم، سطح بالاتر و بهتری از تعاملات و ارتباطات خانوادگی و اجتماعی را تجربه خواهیم کرد و با استفاده از این ابزار قدرتمند راحت تر به جایگاه متناسبی که خواهان آن هستیم دست خواهیم یافت.

وقتی صحبت از مهارت سخنرانی به میان می‌آید بدون شک یکی از اصلی‌ترین مهارت‌ها، مهارت ایجاد جذابیت در سخنرانی است.  مهارتهایی از قبیل،فن بیان و مهارت مدیریت استرس، فن بیان و کنترل حجم صدا،رابطه زبان بدن و فن بیان و نهایتا اهمیت ارتباط چشمی در سخنرانی.

گروهی از ما به عنوان یک علاقه‌ی شخصی، دوست داریم در جمع دوستان، در جلسات کاری، در سمینارها و کلاس‌ها، خوب حرف بزنیم و سخنرانی کنیم. فرار کردن از صحبت کردن در جمع در محیط کاری و فضاهای اجتماعی امروزه، باعث از دست رفتن فرصتهایی مهم در زندگی و کسب و کار خواهد شد.

مدت دوره: 16 ساعت

سرفصل: ساختار بندی مطالب و متن با موضوع سخنرانی-ویژگیها و توانمندی های یک سخنران-چگونه اضطراب را کاهش دهیم؟-روشهای بکار بردن صدای موثر و قوی-مدیریت بر مخاطبان-سخنرانی با استفاده از وسایل کمکی و شنیداری -تمرین افزایش تمرکز به هنگام سخنرانی

مخاطبین: معلمان و اساتید-دانشجویان دوره های تکمیلی-مدیران و کارشناسان حوزه های بازاریابی و تبلیغات-کارشناسان روابط عمومی-علاقمندان به این حوزه

برنامه کلاس های آموزش مهارت های ارتباطی

نام دوره مدت دوره ایام برگزاری ساعت برگزاری تاریخ شروع Price
تیپهای شخصیتی و مهارت های ارتباطاتی 16 با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان تومان786,500
کارگاه فن بیان و اصول سخنرانی 16 با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان تومان450,000
کارگاه تکنیکهای طلائی مذاکره 8 یکشنبه با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان تومان423,000