دوره های آموزش امنیت چیست

با توجه به پیشرفت های مداوم و سریع تکنولوژی، بروزرسانی منظم و پیوسته مهارت های فناوری اطلاعات جزء لاینفک ضروری هر کارشناس حرفه ای IT می باشد. در این راستا، پیشرفت در زمینه امنیت فناوری اطلاعات به دلیل ایجاد ابعاد جدیدی از سو استفاده های شبکه ای همواره ضرورت دارد.

به دلیل افزایش بی رویه مجرمان سایبری، شرکت ها نیاز به تقویت قوای دفاعی خود در مقابله با این جرم ها دارند. اگر یک شرکت در معرض حمله سایبری و سرقت داده ها قرار گیرد، عواقب بسیار سنگین و جبران ناپذیر برای شرکت و کارکنان آن به همراه خواهد داشت بطوریکه می تواند به نابودی کامل اعتبار شرکت به دلیل سهل انگاری در حفاظت از داده های مشتریان شود.

با این حال، نمی توان به دلیل خطرات ناشی از طرف مجرمان سایبری، از بکارگیری تکنولوژی های جدید اجتناب نمود. تهدیدات جدید سایبری عموماً برپایه حمله های موفق قبلی شکل می گیرند و با مطالعه و برسی تهدیدات اخیر، می توان از بروز این حملات ناخواسته تا حد امکان جلوگیری به عمل آورد.

توضیحات مختصر دوره آموزش امنیت

دوره آموزشی Security+

این دوره اولین سطح آموزش امنیت است که توسط شرکت CompTIA تدوین شده است. شما در این دوره مفاهیم امنیت شبکه، سرویس ها و تجهیزات مربوطه را آموزش می بینید و پس از گذراندن دوره می توانید در امتحان Security+ شرکت و مدرک بین المللی آنرا کسب کنید. این دوره شما را با مفاهیم کلی شبکه و امنیت آشنا می سازد تا بتوانید از طریق بکارگیری سرویس های لازم روی هر نوع سیستم عاملی مانند Windows, Linux, Novell و غیره پیاده سازی نمایید.

مدت دوره: 30 ساعت

پیشنیاز: Network+

مهارت های اکتسابی: دانش پذیران پس از پایان این دوره با مبانی امنیت، لایه های مختلف شبکه، تهدیدات امنیتی در لایه شبکه، استاندارد های امنیتی و مفاهیم رمزنگاری داده ها آشنا می شوند.

دوره آموزش CEH

CEH مخفف (Certified Ethical Hacker) به معنی هکر اخلاقی تایید شده است. دوره آموزشی CEH روی تکنیک‌ها و تکنولوژی‌های مقابله با هک متمرکز است. این دوره متخصصینی را تربیت می کند که با روش ها و ابزارهای مختلفی Hacking آشنا شوند. دانش پذیران این دوره آموزش می بینند که تست های نفوذ را به کار برند و امنیت سازمان را بررسی کنند. انجام تست های نفوذ با هدف شناسایی نقاط ضعف، طبق درخواست سازمان ها و توسط متخصصین و هکرهای اخلاقی تایید شده، کاملا قانونی بوده و جزء نیازهای اساسی هر سازمان و سیستم اطلاعاتی می باشد. در دوره CEH، دانش پذیران با چک لیست‌های امنیتی آشنا شده و توانایی بررسی سیستم‌های امنیتی موجود را کسب می‌نمایند.

مدت دوره: 36 ساعت

پیشنیاز: Security+

مهارت های اکتسابی: دانش پذیران پس از پایان این دوره قادر به شناسایی آسیب پذیری‌های سیستم و تعیین وضعیت امنیتی یک سازمان با استفاده از تست‌های نفوذ هستند. همچنین با استفاده از حمله به سیستم‌ها، روش‌های دفاعی نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

دوره آموزش Security Pack

یکی از اصلی ترین دغدغه های سازمان ها امنیت داده های آنهاست. پکیج آموزشی آشنایی با امنیت اطلاعات و تست نفوذ پذیری، با تمرکز کامل بر مباحث  امنیت سیستم های رایانه ای به دانشجویان کمک میکند که علاوه بر شناخت کامل حملات مهم امنیتی و اجرای آنها، بتواند جلوی این حملات را نیز بگیرد. این دوره به تربیت متخصصان مقابله با هک می پردازد

ویژگی های دوره هک و امنیت: دانشجویان در این دوره با انواع شیوه های هک و نفوذ به سیستم های کامپیوتری آشنا می شوند و به صورت عملی این موارد را بررسی می کنند. مدت دوره:

پیشنیاز: مخاطبین: متخصصین شبکه، افراد علاقمند به حوزه هک و امنیت، مدیران شبکه و …

توضیحات مختصر: مدت دوره: پیشنیاز: مخاطبان:
توضیحات مختصر: مدت دوره: پیشنیاز: مخاطبان:

برنامه کلاس های آموزش امنیت

نام دوره مدت دوره ایام برگزاری ساعت برگزاری تاریخ شروع پیش نیاز Price
Security Pack 66 پیش ثبت نامپیش ثبت نام پیش ثبت نامNetwork+ تومان2,250,000
Security+ 30 پیش ثبت نامپیش ثبت نام پیش ثبت نامNetwork+ تومان860,000
CEH 36پیش ثبت نامپیش ثبت نام پیش ثبت نام Security+ تومان1,650,000
CISSP 30 پیش ثبت نامپیش ثبت نام پیش ثبت نام Security+ تومان1,700,000
CHFI 33 پیش ثبت نامپیش ثبت نام پیش ثبت نام Security+ تومان1,650,000