دوره های آموزش مجازی سازی چیست

دوره های آموزش مجازی سازی یکی از پرمتقاضی ترین دوره های فناوری اطلاعات است. کاهش هزینه ها و مدیریت متمرکز ناشی از مجازی سازی (Virtualization) موجب افزایش بهره وری می شود. تمام سازمان ها برای اجرای راه کارهای مجازی سازی نیاز به متخصصین این رشته دارند. بنابراین تخصص مجازی سازی از بازار کار بسیار خوبی برخوردار است.

شرکت های مختلفی در زمینه راهکارهای مجازی سازی فعالیت می کنند که مهمترین آنها عبارتند از:

VMware, CITRIX, Microsoft, redhat, CISCO

دوره های آموزش مجازی سازی نیاز به تجهزات پیشرفته و اساتید بسیار مجرب دارد. در همین راستا مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت) با استفاده از بهترین امکانات روز دنیا و اساتید مجرب اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مجازی سازی در سطح استانداردهای بین المللی نموده است.

توضیحات مختصر دوره آموزش مجازی سازی

دوره آموزشی VMware vSphere Install, Config, Manage

اولین دوره از دوره هایی که منجر به دریافت مدرک VMware Certified Professional Data Center Virtualization 6.5 یا همان VCP-DCV 6.5 می شود، دوره VMware vSphere Install, Configure, Manage 6.5 می باشد. این دوره برای مدیران و کارشناسان مربوط به فناوری اطلاعات شرکت ها و سازمان ها و بانک ها و … طراحی شده است. در ایـن دوره افـراد با یکـی از قویتـرین سرویـس های مجـازی سـازی بنـام vSphere آشنا می شونـد تمامی تمرکز این دوره به چگونگی نصب، پیکربندی و اداره کردن VMware vSphere 6.5 اختصاص پیدا کرده است و شامل VMware ESXi 6.5 و VMware vCenter Server 6.5 می باشد. شما در طی این دوره خواهید آموخت که چگونه یک زیرساختvSphere را در سطح سازمانی مدیریت کنید. این دوره بر اساس فناوری‌هایی از VMware است که مبتنی بر دیتاسنترهای نرم افزاری هستند.

مدت دوره: 45 ساعت پیشنیاز: MCSE یا MCSA

مهارت های اکتسابی: دانش پذیران پس از پایان این دوره قادر به انجام مجازی سازی در سطح سرور با ESXi، مدیریت Data Center به کمک Vcenter، راه اندازی خصوصیات پیشرفته مثل HA , FT , VMotion , DRS , Storage DRS، آشنایی با مفاهیم Storage و ذخیره سازی NAS/SAN، استفاده از tools های کمکی VMware جهت backup خواهند بود.

دوره آموزشی VMware vSphere Optimize, Scale:

دومین دوره از دوره هایی که منجر به دریافت مدرک VMware Certified Professional Data Center Virtualization 6.5 یا همان VCP-DCV 6.5 می شود، دوره آموزشی VMware vSphere Optimize and Scale می باشد. شما با شرکت در این دوره مهارت‌های پیشرفته در زمینه چگونگی پیکربندی و نگهداری یک زیرساخت مجازی دارای قابلیت تحمل خرابی (highly available) و مقیاس‌پذیر (scalable) را خواهید آموخت. شما در این دوره آموزش خواهید دید که نحوه پیکربندی و بهینه‌سازی قابلیت‌های vSphere باید به چه شکل صورت پذیرد تا زمینه ایجاد یک زیرساخت مقیاس‌پذیر را فراهم کند و همچنین شما در این دوره پیرامون این مسئله بحث خواهید نمود که این ویژگی‌ها کجا و چه وقت بیشترین تأثیر را خواهند داشت. مدت دوره: XX ساعت پیشنیاز: VMware vSphere Install, Configure, Manage مهارت های اکتسابی: دانش پذیران پس از پایان این دوره قادر به پیکربندی و مدیریت ESXi networking و storage، مدیریت تغییرات در محیط‌های مبتنی vSphere، بهینه‌سازی عملکرد تمامی کامپوننت های مربوط به vSphere، مقاوم‌سازی محیط‌های مبتنی بر vSphere در مقابل تهدیدات امنیتی، عیب‌یابی خطاهای عملیاتی و شناسایی منشا اصلی این مشکلات خواهند بود.

دوره آموزشی VMware vSphere Install, Config, Manage, Optimize, Scale:

پکیج ویژه آموزش مجازی سازی که منجر به دریافت مدرک VMware Certified Professional Data Center Virtualization 6.5 یا همان VCP-DCV 6.5 می شود، ترکیبی از دوره های VMware vSphere Install, Configure Manage و VMware vSphere Optimize and Scale می باشد. محتوای این دوره نصب، پیکربندی، مدیریت با قابل قیاس بودن پیشرفته و وظایف و مهارت های نظارت بر اجرای مورد نیاز برای پیکربندی محیط های در دسترس و قابل قیاس vSphere را ترکیب می کند. مدت دوره: xx ساعت پیشنیاز: MCSE یا MCSA مهارت های اکتسابی: دانش پذیران پس از پایان این دوره قادر به راه اندازی و تنظیم سرویس دهنده های ESXi و vCenter، راه اندازی و تنظیم بستر vNetworking و vStorage بر روی VMware ESXi، نصب، راه اندازی و مدیریت ماشین های مجازی، نصب، راه اندازی و مدیریت سرویس های VMware vMotion, VMware HA, VMware DRS و VMware FT جهت ایجاد High Availability، تبدیل سرویس دهنده های فیزیکی به ماشین های مجازی P2V Conversion، استفاده از vCenter جهت مدیریت منابع ماشین های مجازی، Backup و Restore کردن ماشین های مجازی، به کارگیری تمهیداتی جهت بهینه سازی در کارکرد CPU خواهند بود.

توضیحات مختصر: مدت دوره: پیشنیاز: مخاطبان:
توضیحات مختصر: مدت دوره: پیشنیاز: مخاطبان:
توضیحات مختصر: مدت دوره: پیشنیاز: مخاطبان:

برنامه کلاس های آموزش مجازی سازی

نام دوره مدت دوره ایام برگزاری ساعت برگزاری تاریخ شروع پیش نیاز Price
HyperV 33 پیش ثبت نام پیش ثبت نام پیش ثبت نامMCSE Pack تومان1,100,000
Citrix 30 پیش ثبت نام پیش ثبت نام پیش ثبت نامMCSE Pack تومان1,100,000
VMware vSphere Install,Configure,Manage (V6.5) 45 پیش ثبت نام پیش ثبت نام پیش ثبت نامMCSE Pack تومان1,700,000
VMware vSphere Optimize and Scale (V 6.5) 45 پیش ثبت نام پیش ثبت نام پیش ثبت نامMCSE Pack تومان1,750,000
VMware vSphere Troubleshooting Workshop (V6.5) 50 پیش ثبت نام پیش ثبت نام پیش ثبت نامMCSE Pack تومان2,000,000
VMware vSphere Install, Configure , Manage and Optimize and Scale(V6.5) 70 پیش ثبت نام پیش ثبت نام پیش ثبت نامMCSE Pack تومان2,600,000
Data Center Package 130 پیش ثبت نام پیش ثبت نام پیش ثبت نامMCSE Pack تومان4,700,000