دوره های آموزش عکاسی

دپارتمان سینمای دیجیتال مجتمع فنی تهران (نمایندگی گیلان)  دوره های تخصصی عکاسی و  تصویر برداری و رتوش عکس و … در عرصه هنر را با گردهمایی گروهی از متخصصان و هنرمندان آشنا با علوم روز سینما و عکاسی برگزار می نماید. دپارتمان سینمای دیجیتال مجتمع فنی تهران ( نمایندگی گیلان ) با رویکردی نو به دنیای هزاره سوم و فناوری روز دیجیتال دوره های کاربردی تخصصی برای متخصصین را و همچنین عموم جامعه با هدف تربیت نیروهای متخصص، کارآمد و اعتلای فرهنگی و هنری جامعه برگزار می نماید.

 آموزش علوم عکاسی و سینمایی در عصر حاضر از آنجا اهمیت می یابد که هنرمند چندی بعد از شروع کار خود نیاز به مطرح شدن، دیده شدن و جدی گرفته شدن آثار خود را احساس می کند. چه بسیار بودند و هستند هنرمندانی که با قریحه و عشق پا به عرصه عکاسی و فیلم سازی و … گذاشتند اما در میانه راه به سبب عدم توجه کافی به آموزش آکادمیک و مدون به بیراهه رفتند.

تمام دوره های سینمای دیجیتال کاربردی، تخصصی و ویژه بازار کار و اشتغال می باشد. دانشجویان پس از گذرانیدن دوره موفق به دریافت گواهینامه دو زبانه خواهند شد.

توضیحات مختصر دوره آموزش عکاسی

آموزش عکاسی دیجیتال در مجتمع فنی تهران نمایندگی گیلان از پرمخاطب ترین دوره ها می باشد. دوره عکاسی دیجیتال به منظور آموزش اصول و مبانی عکاسی دیجیتال و آشنایی با مباحث متنوع عکاسی حرفه ای تدوین شده است. دوره عکاسی دیجیتال این مکان را به هنرجویان  می دهد که ضمن آموزش مباحث تئوریک و تکنیک‌های عملی بتوانند وارد بازار کار شده و در سبک های عکاسی مورد علاقه خود فعالیت کنند.
دوره عکاسی دیجیتال از مقدماتی تا پیشرفته می باشد. از جمله مباحث این دوره ها، سبک های عکاسی (پرتره، تبلیغاتی،خبری، مستند اجتماعی و …)، آشنایی با مباحث زیبایی شناسی (اصول کادربندی و کمپوزیسیون و …)، آشنایی با تکنیک های عکاسی، آشنایی با عکاسان مطرح جهان، کارگاه های عملی در مباحث تکنیکی عکاسی (نورپرداری، نورسنجی، HDR، عکاسی در شب و …) می باشد.

در دوره عکاسی دیجیتال هنرجویان در هر دوره با خلق آثار خود  در نمایشگاه عکاسی با حضور خواهند داشت. و فراگیران در مدت کوتاهی می توانند وارد بازر کار شوند. از جمله فرصت های شغلی موجود برای رشته عکاسی استخدام در انواع شرکت های تبلیغاتی، آتلیه ها، روزنامه ها، مجلات و سایررسانه ها به عنوان عکاس می باشد. فراگیران پس از طی دوره عکاسی دیجیتال موفق به دریافت گواهینامه پایان دوره دو زبانه خواهند شد.

مهارت های اکتسابی بعد از اتمام دوره عکاسی دیجیتال:

  • شناخت تصویر سازی دیجیتالی
  • آشنایی و انتخاب دوربین دیجیتال
  • آگاهی از سخت افزار دوربین دیجیتال
  • لنزها و عملکردهای آن‌ها، دیافراگم، عمق میدان و کنترل وضوح تصویر، شاتر،فلاش و نحوه استفاده از آن
  • تئوری رنگ و درجه حرارت رنگی نور، روش‌های نورسنجی، فیلترها و کارکرد آن‌ها
  • سنجش نور در دوربین دیجیتال
  • تکنیک های مختلف عکاسی

مدت دوره: 110 ساعت

پیشنیاز: ندارد

مخاطبان: علاقمندان، دانشجویان رشته های عکاسی، تصویر برداری، گرافیک، هنر، شاغلین، مسئولین روابط عمومی، مدیران و کارشناسان بازاریابی دیجیتال

دانشپذیران پس از پایان دوره مدرک بین المللی City & Guilds را دریافت خواهند نمود.

رتوش عکس به معنای حذف جزئیات ناخواسته در عکس ، تصحیح و دستکاری در عکس به منظور اصلاح و بالابردن کیفیت تصویر می باشد .

رتوش عکس توسط نرم افزار فتوشاپ که یکی از قدرتمندترین نرم افزارهاست ، انجام می گیرد

هدف از رتوش عکس ایجاد تصویری جذاب و حرفه ای است

از جمله کاربردهای رتوش عکس در عکاسی پرتره می باشد که با استفاده از رتوش عکس می توان مواردی مثل چین و چروک و ایرادهای صورت را برطرف کرد

مدت دوره: 45 ساعت 

پیشنیاز: ندارد 

مخاطبان: عکاسان هنری ، شرکت های تبلیغاتی ، عکاسان پرتره و سایر علاقمندان 

برنامه کلاس های آموزش عکاسی

نام دوره مدت دوره ایام برگزاری ساعت برگزاری تاریخ شروع Price
عکاسی دیجیتال 110 شنبه و سه شنبه 17:30 تا 20:30 99/07/21 تومان2,500,000
کارگاه عکاسی پرتره 40 شنبه و چهارشنبه 17:30 تا 20:30 باهماهنگی دپارتمان تومان2,500,000
کارگاه عکاسی تبلیغاتی 40 شنبه و چهارشنبه 11:00 تا 14:00 باهماهنگی دپارتمان تومان2,500,000
عکاس خبری 40 دوشنبه و پنج شنبه 17:30 تا 20:30 باهماهنگی دپارتمان تومان980,000
رتوش عکس ( نیمه خصوصی ) 24 شنبه و چهارشنبه 17:30 تا 20:30 باهماهنگی دپارتمان تومان1,250,000