دوره های آموزش سخت افزار کامپیوتر

کامپیوترها از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده اند. اکثر افراد با نرم افزارهای مختلف آشنا هستند و می توانند از نرم افزارهای مورد نیاز خودشان استفاده کنند. اما خیلی از افراد با سخت افزار کامپیوتر آشنایی ندارند و برای رفع کردن هرگونه اشکال سخت افزاری نیاز دارند از شخص دیگری کمک بگیرند.

اما خبر خوب این که، عیب یابی، تعمیر و نگهداری سخت افزار کار بسیار راحتی است. اگر تمایل دارید سخت افزار کامپیوتر را بشناید و نحوه کارکرد قطعات را آموزش ببینید، اگر تمایل دارید با انواع قطعات موجود در بازار آشنا شوید، اگر تمایل دارید خودتان قطعات کامپیوتر را خریداری کنید، اگر تمایل دارید سیستم را خودتان اسمبل کنید، اگر تمایل دارید مشکلات سخت افزاری را تشخیص دهید و آنها را مرتفع کنید و اگر تمایل دارید سخت افزار کامپیوتر را ارتقاء دهید دوره های آموزش عملی سخت افزار مجتمع فنی تهران نمایندگی رشت راه گشای شما در این مسیر خواهد بود.

 

توضیحات مختصر دوره آموزش سخت افزار

دوره آموزش سخت افزار و عیب یابی کامپیوتر:

دوره آموزش سخت افزار که اصطلاحا A+ (hardware) نامیده می شود توسط شرکت CompTIA ارائه شده است. این دوره برای تربیت تکنسین سخت افزار کامپیوترهای شخصی می باشد. در این دوره آموزشی شما با کارکرد قطعات مختلف کامپیوتر آشنا می شوید و ارتباط بین اجزاء کامپیوتر را آموزش می بینید. سپس نحوه اسمبل کردن کامپیوتر، نصب سیستم عامل و تنظیمات آن، تشخیص مشکلات سخت افزاری و رفع عیب را آموزش می بینید.

مدت دوره: 51 ساعت پیشنیاز: آشنایی با کامپیوتر در حد ICDL

توانایی های اکتسابی: دانش پذیران پس از پایان این دوره می توانند مشخصات یک کامپیوتر مناسب برای کارهای مختلف را تشخیص دهند و قطعات مناسب را تهیه کنند. سپس کامپیوتر را اسمبل کرده و پس از تست قطعات، سیستم عامل را روی کامپیوتر نصب کنند. نصب و راه اندازی دستگاه های جانبی (پرینتر، اسکنر و …) از دیگر توانایی هایی است که دانش پذیران این دوره قادر به انجام آن خواهند بود.

برنامه کلاس های آموزش سخت افزار

نام دوره مدت دوره ایام برگزاری ساعت برگزاری تاریخ شروع پیش نیاز Price
A+ (Hardware) 51 پیش ثبت نامپیش ثبت نامپیش ثبت نام ICDL 1 تومان655,000