دوره های آموزش حسابداری و علوم مالی 

دپارتمان مالی و حسابداری مجتمع فنی تهران با دو رویکرد آموزش نیروی ماهر برای اشتغال در فضای کسب و کار و آموزش هایی ویژه مدیران با کاهش هزینه ها و افزایش درآمد، بهره وری را افزایش می دهد. در دنيای امروز كه هر روز شكل تازه ای از ارتباطات اقتصادی به وجود می آيد و افراد و شركت ها و مؤسسات با يكديگر در ارتباط می باشند. تغييرات مالی آنها بر يكديگر تأثير دارد و روز به روز اين فعاليت‌ها پيچيده‌تر می شود. اين عوامل باعث می شود كه نقش حسابداری به عنوان فراهم كنندگان اطلاعات مالی با استفاده از استانداردهای حسابداری برای استفاده كنندگان بيشتر مشخص گردد.

نياز روز افزون موسسات و سازمان ها به اطلاعات صحيح و بهنگام جهت بكارگيری در فرآيند تصميم گيری مديران، مقوله‌ای اجتناب ناپذير است. در اين راستا سيستم اطلاعات مديريت، منبع اصلی ارائه اطلاعات بشمار می آيد. سيستم اطلاعات حسابداری به عنوان مهمترين زير مجموعه اين سيستم، اطلاعات مالی متنوعی را در اختيار استفاده كنندگان اين نوع اطلاعات، خصوصا “مديران هر سازمان” قرار می دهد.

به طور كلی اطلاعات حسابداری بايستی از ويژگي‌های خاصی برخوردار باشد تا در فرآيند تصميم گيري مورد استفاده قرار گيرد. ويژگی های كيفی اين گونه اطلاعات نظير مربوط بودن، و قابليت اتكاء از جمله خصيصه‌هايی است كه بر ميزان بكار گيری اطلاعات به‌موقع (بهنگام) تأثير می گذارد. دانش پذیران بعد از گذراندن دوره های مالی و حسابداری موفق به دریافت گواهینامه پایان دوره دو زبانه خواهند شد.

توضیحات مختصر دوره آموزش حسابداری

دوره آموزش حسابداری مالی خدماتی:

در این دوره اصول حسابداری، و کار با تمام دفاتر حسابداری به شما آموزش داده می شود. با گذراندن این دوره، شما به کل چرخه حسابداری به صورت حرفه ای مسلط خواهید شد. در پایان دوره آمادگی کار در شرکت های خدماتی را پیدا خواهید کرد. گذراندن این دوره، پایه ای برای شرکت در دوره های دیگر حسابداری می باشد.

مهارت های اکتسابی پس از اتمام دوره:

توانایی به‌ کارگیری ابزارهای حسابداری را به صورت دستی جهت صدور اسناد، تهیه و تنظیم دفاتر مالی و همچنین گزارش‌های مالی شرکت های خدماتی را فرا خواهند گرفت.

مدت دوره: 50 ساعت 

پیشنیاز: ندارد

مخاطبان: کلیه افراد علاقمند به مباحث حسابداری و دانشجویان رشته حسابداری

دوره آموزش حسابداری مالی بازرگانی:

با گذراندن این دوره برای کار در شرکت های بازرگانی آمادگی لازم را به دست آورده و به صورت کامل با حسابداری آشنا خواهید شد.

مدت دوره: 40 ساعت

پیشنیاز: آشنایی با حسابداری مقدماتی

مخاطبان: افرادی که علاقه مند به حسابداری شرکت های بازرگانی می باشند

دوره آموزش حسابداری صنعتی:

دانش پذيران پس از گذراندن اين دوره می توانند با مفاهيم اوليه حسابداری صنعتی و هزينه يابی مرحله ای و سفارش كار آشنا شوند.

اهم مطالب عبارتند از :

  • توانائي شناسائی، اندازه گيری، طبقه بندی، تلخيص و جمع آوری هزينه ها.
  • توانائي برآورد بهای تمام شده محصولات و كالای ساخته شده.
  • كنترل هزينه های مواد، دستمزد و ساير هزينه های توليد.

مدت دوره : 50 ساعت

پیش نیاز: گذراندن دوره حسابداری مالی بازرگانی

مخاطبان : افرادی که علاقه مند به حسابداری صنعتی می باشند

دوره آموزش حسابداری بازار کار:

فراگيران اين دوره پس از كسب مجموعه ای از علوم نظری و علمی رافرا می گیرند. فراگیران توانايي استفاده از ابزارهای حسابداری را به صورت كاربردی جهت صدور اسناد، تهيه و تنظيم دفاتر مالی و همچنين تهيه گزارشات ادواری و نهايی بدست خواهند آورد.

لیست دوره حسابداری ویژه بازارکار و سرفصل های آن به شرح زیر می باشد: 

  1. حسابداری مالی خدماتی
  2. حسابداری مالی بازرگانی
  3. حسابداری حقوق و دستمزد
  4.  چرخه حسابداری شرکتهای بازرگانی
  5. حسابداری با نرم افزار

مدت دوره: 180ساعت

مهارت های اکتسابی: دانشجویان پایان این دوره توانایی انجام امور مالی شرکت های خدماتی و بازرگانی و مالیاتی را دارند و به راحتی می توانند با نرم افزار مالی به ثبت امور مالی یک شرکت و یا سازمان بپردازند.

پيشنياز : ندارد 

مخاطبین دوره: دانشجویان فارغ التحصیل از رشته های مالی و حسابداری (اقتصاد) که تجربه کار عملی ندارند. کارمندان شرکت ها برای ارتقای اطلاعات و مهارت. مدیران شرکت ها برای نظرات دقیق برامور حسابداری. فارغ التحصیلان از رشته های غیر.

دوره آموزش حسابداری حقوق و دستمزد:

 اگر در یکی از رشته های حسابداری و امور مالی مشغول تحصیل هستید و یا در صورتی که صاحب کسب و کار می باشید لازم است که با نحوه محاسبه حقوق و دستمزد آشنا شوید. یکی از هزینه های مهم در واحدهای تولیدی و غیر تولیدی محاسبه میزان حقوق و دستمزد کارکنان است. در این دوره شما با مفاهیم حقوق و دستمزد، آشنایی با قوانین کسب و کار و تامین اجتماعی، مالیات، بیمه و عوامل تاثیرگذار دیگر آشنا می شوید. همچنین، در پایان دوره فراگیران می توانند با قوانین و آئین نامه های اجرایی نظام حقوق و دستمزد آشنا شوند و در تعیین حقوق کارمندان استفاده نمایند.

مدت دوره: 50 ساعت

پيشنياز: آشنایی با حسابداری مقدماتی

مخاطبین دوره: افرادی که علاقه مند به حوزه حقوق و دستمزد هستند

فراگیران با قوانین کسب و کار و تامین اجتماعی، مالیات، بیمه و عوامل تاثیرگذار دیگر آشنا می شوند. همچنین، در پایان دوره فراگیران می توانند با قوانین و آئین نامه های اجرایی نظام حقوق و دستمزد آشنا شوند و در تعیین حقوق کارمندان استفاده نمایند.

مهارت های اکتسابی پس از اتمام دوره: توانایی محاسبات حقوق و دستمزد

سرفصل: آشنایی با قوانین وزارت کار، نحوه محاسبات حقوق پرسنل و اضافه کاری و شب کاری و نوبت کاری و کسری کار و ایام مرخصی. اجرای سیستم پاداش در سیستم حقوق تولیدات محاسبات حقوق در بهای تمام شده تولیدات، تهیه لیست بیمه و تهیه لیست حقوق.

مدت دوره: 10 ساعت

پيشنياز : آشنایی با حسابداری مقدماتی

مخاطبین دوره : افرادی که علاقه مند به حوزه حقوق و دستمزد هستند

دوره آموزش حسابداری مالی برای مدیران غیر مالی:

فراگیران در این دوره با مباحث مالی و امور حسابداری آشنایی کامل خواهند یافت.

مدت دوره: 50 ساعت

پیشنیاز: ندارد

مخاطبین: کلیه اشخاص و مدیرانی که علاقمند به آشنایی با مباحث مالی هستند

دوره آموزش حسابداری مالی پیمانکاری:

توضیحات کلی: آشنا نمودن حسابداران و كارشناسان با مفاهيم و استانداردهای حسابداری، طراحي سيستم، تجزيه و تحليل های مالی در شركتهای پيمانكاری

مدت دوره: 21 ساعت

پیشنیاز: آشنایی با حسابداری مالی خدماتی (مقدماتی)

مخاطبین: افرادی که علاقه مند به حسابداری پیمانکاری می باشند

دوره آموزش انبارداری و انبارگردانی:

فراگیران این دوره با انواع روش های انبارداری و انبارگردانی آشنا می شوند.

مدت دوره: 24 ساعت

پیشنیاز: ندارد

مخاطبین: انبارداران و افرادی که علاقه در زمینه انبارداری دارند

کارگاه حسابداری پیمانکاری

توضیحات کلی : برگزاری دوره فشرده و کاربردی حسابداری پیمانکاری تحت عناوین انواع ثبت حسابداری اسناد خزانه در عملیات پیمانکاری ، انواع ضمانتنامه های پیمانکاری ، عملیات مالیات ارزش افزوده و همچنین بستن حسابهای پایان دوره همراه با مثالهای موردی کاربردی

مدت دوره : 8 ساعت

پیشنیاز : ندارد

مخاطبین : حسابداری شرکتهایی که قراردادهای پیمانکاری منعقد می کنند و افراد علاقمند به حسابداری پیمانکاری

برنامه کلاس های آموزش حسابداری

نام دوره مدت دوره ایام برگزاری ساعت برگزاری تاریخ شروع Price
حسابداری مالی خدماتی 50 شنبه و چهارشنبه 20:30 تا 22:30 99/06/12 تومان1,200,000
حسابداری بازرگانی 40 یکشنبه و سه شنبه 20:30 تا 22:30 با هماهنگی دپارتمان تومان975,000
حسابداری بهای تمام شده 24 با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان تومان980,000