دوره های آموزش حسابداری و علوم مالی 

دپارتمان مالی و حسابداری مجتمع فنی تهران با دو رویکرد آموزش نیروی ماهر برای اشتغال در فضای کسب و کار و آموزش هایی ویژه مدیران با کاهش هزینه ها و افزایش درآمد، بهره وری را افزایش می دهد. در دنیای امروز که هر روز شکل تازه ای از ارتباطات اقتصادی به وجود می آید و افراد و شرکت ها و مؤسسات با یکدیگر در ارتباط می باشند. تغییرات مالی آنها بر یکدیگر تأثیر دارد و روز به روز این فعالیت‌ها پیچیده‌تر می شود. این عوامل باعث می شود که نقش حسابداری به عنوان فراهم کنندگان اطلاعات مالی با استفاده از استانداردهای حسابداری برای استفاده کنندگان بیشتر مشخص گردد.

نیاز روز افزون موسسات و سازمان ها به اطلاعات صحیح و بهنگام جهت بکارگیری در فرآیند تصمیم گیری مدیران، مقوله‌ای اجتناب ناپذیر است. در این راستا سیستم اطلاعات مدیریت، منبع اصلی ارائه اطلاعات بشمار می آید. سیستم اطلاعات حسابداری به عنوان مهمترین زیر مجموعه این سیستم، اطلاعات مالی متنوعی را در اختیار استفاده کنندگان این نوع اطلاعات، خصوصا “مدیران هر سازمان” قرار می دهد.

به طور کلی اطلاعات حسابداری بایستی از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد تا در فرآیند تصمیم گیری مورد استفاده قرار گیرد. ویژگی های کیفی این گونه اطلاعات نظیر مربوط بودن، و قابلیت اتکاء از جمله خصیصه‌هایی است که بر میزان بکار گیری اطلاعات به‌موقع (بهنگام) تأثیر می گذارد. دانش پذیران بعد از گذراندن دوره های مالی و حسابداری موفق به دریافت گواهینامه پایان دوره دو زبانه خواهند شد.

توضیحات مختصر دوره آموزش حسابداری

دوره آموزش حسابداری مالی خدماتی:

در این دوره اصول حسابداری، و کار با تمام دفاتر حسابداری به شما آموزش داده می شود. با گذراندن این دوره، شما به کل چرخه حسابداری به صورت حرفه ای مسلط خواهید شد. در پایان دوره آمادگی کار در شرکت های خدماتی را پیدا خواهید کرد. گذراندن این دوره، پایه ای برای شرکت در دوره های دیگر حسابداری می باشد.

مهارت های اکتسابی پس از اتمام دوره:

توانایی به‌ کارگیری ابزارهای حسابداری را به صورت دستی جهت صدور اسناد، تهیه و تنظیم دفاتر مالی و همچنین گزارش‌های مالی شرکت های خدماتی را فرا خواهند گرفت.

مدت دوره: 50 ساعت 

پیشنیاز: ندارد

مخاطبان: کلیه افراد علاقمند به مباحث حسابداری و دانشجویان رشته حسابداری

دوره آموزش حسابداری مالی بازرگانی:

با گذراندن این دوره برای کار در شرکت های بازرگانی آمادگی لازم را به دست آورده و به صورت کامل با حسابداری آشنا خواهید شد.

مدت دوره: 40 ساعت

پیشنیاز: آشنایی با حسابداری مقدماتی

مخاطبان: افرادی که علاقه مند به حسابداری شرکت های بازرگانی می باشند

دوره آموزش حسابداری صنعتی:

دانش پذیران پس از گذراندن این دوره می توانند با مفاهیم اولیه حسابداری صنعتی و هزینه یابی مرحله ای و سفارش کار آشنا شوند.

اهم مطالب عبارتند از :

  • توانائی شناسائی، اندازه گیری، طبقه بندی، تلخیص و جمع آوری هزینه ها.
  • توانائی برآورد بهای تمام شده محصولات و کالای ساخته شده.
  • کنترل هزینه های مواد، دستمزد و سایر هزینه های تولید.

مدت دوره : 50 ساعت

پیش نیاز: گذراندن دوره حسابداری مالی بازرگانی

مخاطبان : افرادی که علاقه مند به حسابداری صنعتی می باشند

دوره آموزش حسابداری بازار کار:

فراگیران این دوره پس از کسب مجموعه ای از علوم نظری و علمی رافرا می گیرند. فراگیران توانایی استفاده از ابزارهای حسابداری را به صورت کاربردی جهت صدور اسناد، تهیه و تنظیم دفاتر مالی و همچنین تهیه گزارشات ادواری و نهایی بدست خواهند آورد.

لیست دوره حسابداری ویژه بازارکار و سرفصل های آن به شرح زیر می باشد: 

  1. حسابداری مالی خدماتی
  2. حسابداری مالی بازرگانی
  3. حسابداری حقوق و دستمزد
  4.  چرخه حسابداری شرکتهای بازرگانی
  5. حسابداری با نرم افزار

مدت دوره: 180ساعت

مهارت های اکتسابی: دانشجویان پایان این دوره توانایی انجام امور مالی شرکت های خدماتی و بازرگانی و مالیاتی را دارند و به راحتی می توانند با نرم افزار مالی به ثبت امور مالی یک شرکت و یا سازمان بپردازند.

پیشنیاز : ندارد 

مخاطبین دوره: دانشجویان فارغ التحصیل از رشته های مالی و حسابداری (اقتصاد) که تجربه کار عملی ندارند. کارمندان شرکت ها برای ارتقای اطلاعات و مهارت. مدیران شرکت ها برای نظرات دقیق برامور حسابداری. فارغ التحصیلان از رشته های غیر.

دوره آموزش حسابداری حقوق و دستمزد:

 اگر در یکی از رشته های حسابداری و امور مالی مشغول تحصیل هستید و یا در صورتی که صاحب کسب و کار می باشید لازم است که با نحوه محاسبه حقوق و دستمزد آشنا شوید. یکی از هزینه های مهم در واحدهای تولیدی و غیر تولیدی محاسبه میزان حقوق و دستمزد کارکنان است. در این دوره شما با مفاهیم حقوق و دستمزد، آشنایی با قوانین کسب و کار و تامین اجتماعی، مالیات، بیمه و عوامل تاثیرگذار دیگر آشنا می شوید. همچنین، در پایان دوره فراگیران می توانند با قوانین و آئین نامه های اجرایی نظام حقوق و دستمزد آشنا شوند و در تعیین حقوق کارمندان استفاده نمایند.

مدت دوره: 50 ساعت

پیشنیاز: آشنایی با حسابداری مقدماتی

مخاطبین دوره: افرادی که علاقه مند به حوزه حقوق و دستمزد هستند

فراگیران با قوانین کسب و کار و تامین اجتماعی، مالیات، بیمه و عوامل تاثیرگذار دیگر آشنا می شوند. همچنین، در پایان دوره فراگیران می توانند با قوانین و آئین نامه های اجرایی نظام حقوق و دستمزد آشنا شوند و در تعیین حقوق کارمندان استفاده نمایند.

مهارت های اکتسابی پس از اتمام دوره: توانایی محاسبات حقوق و دستمزد

سرفصل: آشنایی با قوانین وزارت کار، نحوه محاسبات حقوق پرسنل و اضافه کاری و شب کاری و نوبت کاری و کسری کار و ایام مرخصی. اجرای سیستم پاداش در سیستم حقوق تولیدات محاسبات حقوق در بهای تمام شده تولیدات، تهیه لیست بیمه و تهیه لیست حقوق.

مدت دوره: 10 ساعت

پیشنیاز : آشنایی با حسابداری مقدماتی

مخاطبین دوره : افرادی که علاقه مند به حوزه حقوق و دستمزد هستند

دوره آموزش حسابداری مالی برای مدیران غیر مالی:

فراگیران در این دوره با مباحث مالی و امور حسابداری آشنایی کامل خواهند یافت.

مدت دوره: 50 ساعت

پیشنیاز: ندارد

مخاطبین: کلیه اشخاص و مدیرانی که علاقمند به آشنایی با مباحث مالی هستند

دوره آموزش حسابداری مالی پیمانکاری:

توضیحات کلی: آشنا نمودن حسابداران و کارشناسان با مفاهیم و استانداردهای حسابداری، طراحی سیستم، تجزیه و تحلیل های مالی در شرکتهای پیمانکاری

مدت دوره: 21 ساعت

پیشنیاز: آشنایی با حسابداری مالی خدماتی (مقدماتی)

مخاطبین: افرادی که علاقه مند به حسابداری پیمانکاری می باشند

دوره آموزش انبارداری و انبارگردانی:

فراگیران این دوره با انواع روش های انبارداری و انبارگردانی آشنا می شوند.

مدت دوره: 24 ساعت

پیشنیاز: ندارد

مخاطبین: انبارداران و افرادی که علاقه در زمینه انبارداری دارند

کارگاه حسابداری پیمانکاری

توضیحات کلی : برگزاری دوره فشرده و کاربردی حسابداری پیمانکاری تحت عناوین انواع ثبت حسابداری اسناد خزانه در عملیات پیمانکاری ، انواع ضمانتنامه های پیمانکاری ، عملیات مالیات ارزش افزوده و همچنین بستن حسابهای پایان دوره همراه با مثالهای موردی کاربردی

مدت دوره : 8 ساعت

پیشنیاز : ندارد

مخاطبین : حسابداری شرکتهایی که قراردادهای پیمانکاری منعقد می کنند و افراد علاقمند به حسابداری پیمانکاری

برنامه کلاس های آموزش حسابداری

نام دوره مدت دوره ایام برگزاری ساعت برگزاری تاریخ شروع مبلغ
حسابداری مالی خدماتی50 شنبه و چهارشنبه 20:30 تا 22:30 99/04/28 تومان1,200,000
حسابداری بازرگانی 40یکشنبه و سه شنبه 20:30 تا 22:30 99/04/15 تومان975,000
حسابداری بهای تمام شده 24 با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان تومان980,000