آموزش حسابداری مالیاتی

حسابداری مالیاتی (Tax Accounting) یکی از روش‌های حسابداری است که به جای صورت‌های مالی عمومی روی مالیات تمرکز دارد. برای حسابداری مالیاتی قوانین مشخصی تعریف شده که باید توسط افراد و کسب و کارها رعایت شود. هدف حسابداری مالیاتی، ردگیری وجوه ورودی و خروجی مرتبط با افراد و نهادهاست. 
حسابدار یا مشاور مالیاتی کسی است که علاوه بر اشراف به امور حسابداری عادی، از اشراف لازم به مجموعه قوانین مالیاتی خاصه قانون مالیات‌های مستقیم موارد (مالیات بر درآمد، معافیت‌های مالیاتی، هزینه‌های قابل قبول و استهلاک، قرائن و ضرایب مالیاتی، تشویقات و جرائم مالیاتی، وظایف اشخاص ثالث، آیین نامه تحریر دفاتر ، بخشنامه‌ها و آراء مهم مالیاتی) و همینطور قانون مالیات برارزش افزوده و استانداردهای حسابداری برخوردار باشد تا بتواند به موقع و موثر به تکالیف مودیان بپردازد و مانع از بروز جرائم متعدد و سنگین مالیاتی شود و احیانا با بهره‌مندی از بخشودگی‌های مالیاتی به مجموعه کاری خود سود برساند.

توضیحات مختصر دوره آموزش مالیاتی

آموزش حسابداری مالیاتی:

در این دوره فراگیران توانايي استفاده از سيستمهای حسابداری با تاكيد بر صدور اسناد و گزارشات مالی و حسابداری مالياتی را کسب خواهند نمود. 

مهارت های اکتسابی پس از اتمام دوره: فراگيران اين دوره با كسب مجموعه ای از علوم نظری و علمی، حسابداری های پيش گفته را جهت صدور اسناد، تهيه و تنظيم دفاتر مالی و همچنين تهيه گزارشات نهايی مالی و مالياتی بدست خواهند آورد.

مدت دوره: 40 ساعت

پیشنیاز: گذرانیدن دوره حسابداری مالی خدماتی

مخاطبین : افراد علاقه مند به مباحث مالیاتی

آموزش تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی:

هدف از برگزاری اين دوره توسعه مهارت های علمی در خصوص نحوه تهيه اظهار نامه مالياتی است كه می تواند به اهداف دولت در دريافت ماليات صحيح كمك كند. از سوی ديگر موسسات و سازمان ها با تهيه اظهارنامه مالياتی صحيح و قانونی می توانند از تخفيفات ويژه استفاده كرده و اعتبار كسب كنند.

مدت دوره: 10 ساعت

پیشنیاز: گذراندن دوره حسابداری مالیاتی

مخاطبین: افرادی که تمایل به تهیه صورت های مالی دارند

کارگاه آموزش نحوه تنظیم صورت های مالی:

فراگيران اين دوره پس از كسب مجموعه ای از علوم نظری و كاربردی عملی، توانایی كامل جهت تهيه و تنظيم صورت های مالی را به تنهایی دارند. لازم به ذكر است اين تخصص، يكی از پر درآمدترين و مهمترين عناوين دوره های حسابداری می باشد.

مدت دوره: 40 ساعت

پیشنیاز: آشنایی با حسابداری مالی خدماتی و حسابداری مالیاتی

مخاطبین: افراد علاقمند در زمینه صورت های مالیاتی

تجزیه و تحلیل صورت های مالی کاربردی:

توانایی در محاسبه ارائه دید بهتر و معنادارتر به ذینفعان نسبت به ارقام مندرج در صورت های مالی، استفاده از تحلیل نسبت ها در تهیه گزارشات توجیهی افزایش سرمایه، استفاده از تحلیل نسبت ها در گزارشات هیئت مدیره به مجامع.

مدت دوره: 32 ساعت

پیشنیاز: آشنایی با حسابداری مالیاتی

مخاطبان: افراد علاقه مند به تجزیه و تحلیل صورت های مالی

برنامه کلاس های آموزش مالیاتی

نام دوره مدت دوره ایام برگزاری ساعت برگزاری تاریخ شروع Price
حسابداری مالیاتی 40 یکشنبه و سه شنبه 20:30 تا 22:30 با هماهنگی دپارتمان تومان997,000
کارگاه نحوه تنظیم صورتهای مالی 18 با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان تومان920,000