آموزش حسابداری مالیاتی

حسابداری مالیاتی (Tax Accounting) یکی از روش‌های حسابداری است که به جای صورت‌های مالی عمومی روی مالیات تمرکز دارد. برای حسابداری مالیاتی قوانین مشخصی تعریف شده که باید توسط افراد و کسب و کارها رعایت شود. هدف حسابداری مالیاتی، ردگیری وجوه ورودی و خروجی مرتبط با افراد و نهادهاست. 
حسابدار یا مشاور مالیاتی کسی است که علاوه بر اشراف به امور حسابداری عادی، از اشراف لازم به مجموعه قوانین مالیاتی خاصه قانون مالیات‌های مستقیم موارد (مالیات بر درآمد، معافیت‌های مالیاتی، هزینه‌های قابل قبول و استهلاک، قرائن و ضرایب مالیاتی، تشویقات و جرائم مالیاتی، وظایف اشخاص ثالث، آیین نامه تحریر دفاتر ، بخشنامه‌ها و آراء مهم مالیاتی) و همینطور قانون مالیات برارزش افزوده و استانداردهای حسابداری برخوردار باشد تا بتواند به موقع و موثر به تکالیف مودیان بپردازد و مانع از بروز جرائم متعدد و سنگین مالیاتی شود و احیانا با بهره‌مندی از بخشودگی‌های مالیاتی به مجموعه کاری خود سود برساند.

توضیحات مختصر دوره آموزش مالیاتی

آموزش حسابداری مالیاتی:

در این دوره فراگیران توانایی استفاده از سیستمهای حسابداری با تاکید بر صدور اسناد و گزارشات مالی و حسابداری مالیاتی را کسب خواهند نمود. 

مهارت های اکتسابی پس از اتمام دوره: فراگیران این دوره با کسب مجموعه ای از علوم نظری و علمی، حسابداری های پیش گفته را جهت صدور اسناد، تهیه و تنظیم دفاتر مالی و همچنین تهیه گزارشات نهایی مالی و مالیاتی بدست خواهند آورد.

مدت دوره: 40 ساعت

پیشنیاز: گذرانیدن دوره حسابداری مالی خدماتی

مخاطبین : افراد علاقه مند به مباحث مالیاتی

آموزش تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی:

هدف از برگزاری این دوره توسعه مهارت های علمی در خصوص نحوه تهیه اظهار نامه مالیاتی است که می تواند به اهداف دولت در دریافت مالیات صحیح کمک کند. از سوی دیگر موسسات و سازمان ها با تهیه اظهارنامه مالیاتی صحیح و قانونی می توانند از تخفیفات ویژه استفاده کرده و اعتبار کسب کنند.

مدت دوره: 10 ساعت

پیشنیاز: گذراندن دوره حسابداری مالیاتی

مخاطبین: افرادی که تمایل به تهیه صورت های مالی دارند

کارگاه آموزش نحوه تنظیم صورت های مالی:

فراگیران این دوره پس از کسب مجموعه ای از علوم نظری و کاربردی عملی، توانایی کامل جهت تهیه و تنظیم صورت های مالی را به تنهایی دارند. لازم به ذکر است این تخصص، یکی از پر درآمدترین و مهمترین عناوین دوره های حسابداری می باشد.

مدت دوره: 40 ساعت

پیشنیاز: آشنایی با حسابداری مالی خدماتی و حسابداری مالیاتی

مخاطبین: افراد علاقمند در زمینه صورت های مالیاتی

تجزیه و تحلیل صورت های مالی کاربردی:

توانایی در محاسبه ارائه دید بهتر و معنادارتر به ذینفعان نسبت به ارقام مندرج در صورت های مالی، استفاده از تحلیل نسبت ها در تهیه گزارشات توجیهی افزایش سرمایه، استفاده از تحلیل نسبت ها در گزارشات هیئت مدیره به مجامع.

مدت دوره: 32 ساعت

پیشنیاز: آشنایی با حسابداری مالیاتی

مخاطبان: افراد علاقه مند به تجزیه و تحلیل صورت های مالی

برنامه کلاس های آموزش مالیاتی

نام دوره مدت دوره ایام برگزاری ساعت برگزاری تاریخ شروع مبلغ
حسابداری مالیاتی40یکشنبه و سه شنبه 20:30 تا 22:30 با هماهنگی دپارتمان تومان997,000
کارگاه نحوه تنظیم صورتهای مالی 18 با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان با هماهنگی دپارتمان تومان920,000